...

Egzamin wstępny na Wydział lekarski w Koszycach – przewodnik krok po kroku

W roku akademickim 2021/22 zarejestrowaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń do UPJS – łącznie przekazaliśmy na uczelnię 50 zgłoszeń i zorganizowaliśmy 2 egzaminy wstępne w Krakowie i Warszawie.

Jeśli jesteś zainteresowany aplikacją na studia w Koszycach, to możesz już wiedzieć, że na egzamin wstępny należy przygotować się z bazy pytań, która zawiera w sumie 1200 pytań wraz z odpowiedziami – 600 z biologii oraz 600 z chemii – 200 z nich jest następnie wybieranych na egzamin wstępny. W teorii wyuczenie się pytań, które są już wcześniej znane jest dość łatwe, ale średnie wyniki aplikantów pokazały, że to zależy. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że musimy zrobić coś, aby ułatwić naszym kandydatom przygotowanie do egzaminu.

Już wcześniej próbowaliśmy ugryźć ten temat i w rezultacie przygotowaliśmy internetowy kurs przygotowawczy z biologii i chemii, w którym profesjonalni nauczyciele wyjaśniają po kolei wszystkie 1200 pytań z bazy pytań. Możesz uzyskać dostęp do tego kursu w dowolnym momencie i uczyć się samodzielnie online. Do tego jest on dostępny w 3 różnych wariantach, więc łatwo jest go dopasować do swoich wymagań. Na naszym kanale YouTube znajdziesz kilka filmików, które przedstawiają formę kursu – sprawdź je i sam zdecyduj, czy jest to coś, co może Ci pomóc.

Po pewnym czasie doszliśmy do wniosku, że problemem może być nie to, w jaki sposób pytania są wytłumaczone, ale samo zarządzanie czasem na przygotowanie do egzaminu. Trudno przewidzieć ile
czasu zajmie prawidłowe przestudiowanie 1200 pytań, ponieważ każda osoba przyswaja materiał trochę
inaczej. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy kandydaci zaczynają przygotowywać się do egzaminu na kilka dni przed egzaminem lub nie poświęcają wystarczająco dużo czasu na powtórkę swojej wiedzy. Niestety zeszłoroczny wynik pokazał, że jest to nagminny problem u kandydatów.

Niektóre osoby nie wiedzą w jaki sposób ugryźć temat 1200 pytań, co jest zupełnie zrozumiałe – egzamin
wstępny do Koszyc różni się formą od matury Postanowiliśmy temu jakoś zaradzić i dlatego wspólnie z
Naukowców Dwóch przygotowaliśmy e-book, który zawiera szczegółowe i dokładne informacje na temat
przygotowania do egzaminu wstępnego. Naszym celem jest zwiększenie Twoich szans na przyjęcie na Wydział Lekarski w Koszycach. Możesz zobaczyć przegląd tej książki i jedną stronę jako przykład materiału, który znajdziesz w e-booku.

Do tego przygotowaliśmy kilka wersji naszego e-booka w zależności od tego, ile czasu masz na zapoznanie się z bazą pytań. W zależności od tego, czego potrzebujesz, znajdziesz e-book, który odpowie na pytanie, jak przygotować się do egzaminu:
• W ciągu 6 miesięcy
• W ciągu 3 miesięcy
• W ciągu 1 miesiąca
W każdej z tych wersji znajdziesz szczegółowy plan, w którym znajduje się rozpiska każdego dnia na
naukę wraz z materiałem, który powinieneś przerobić, a potem, kiedy je powtórzyć, aby wiedza pozostała
w Twojej głowie aż do egzaminu, a nawet dłużej. W rezultacie łatwiej Ci będzie kontrolować swoje
przygotowanie i masz pewność, że przerobisz cały materiał na czas, nawet jeśli możesz na to poświecić
tylko 1 miesiąc.
Twórcy e-booka, Jakub i Filip, mają wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu studentów do różnych
egzaminów, więc wiemy, że możemy im zaufać i nie mamy żadnych wątpliwości co do jakości tej
książki.
E-booka możesz kupić już teraz z 50% rabatem za 49,90 zł