...

Pierwsze kroki

Chcesz studiować medycynę, stomatologię lub farmację na Słowacji? Dowiedz się co trzeba zrobić i rozpocznij proces rekrutacyjny już dziś!

 1. Zadzwoń do nas (+48 881 755 375 ) lub napisz maila (info@medycynaslowacja.pl)
 2. Wyślemy Ci zestawienie wszystkich dokumentów wymaganych do zapisania się na egzamin wstępny
 3. Wyślemy Ci materiały, żebyś mógł sprawdzić, jak stoisz z przygotowaniami do egzaminu wstępnego.
 4. Dostarczysz nam dokumenty, a my potwierdzimy czy wszystko jest w porządku
 5. Możesz także skorzystać z przygotowanych przez nas kursów przygotowawczych. Na egzamin wstępny do Koszyc polecamy kurs Naukowców Dwóch, a z kolei na egzamin na Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie kurs przygotowawczy od Namedicinu.sk (w języku angielskim).
 6. Uczelnia wyśle Ci list z zaproszeniem na egzamin wstępny
 7. Napiszesz egzamin wstępny – jeśli go zdasz, otrzymasz końcowe pismo
 8. Zajmiemy się Twoim procesem rekrutacyjnym, pomożemy założyć konto w banku, kupić kartę SIM, a także znaleźć zakwaterowanie.

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś! Pomagamy za darmo.

Program medycyny ogólnej możesz studiować na Wydziale Lekarskim UPJŠ w Koszycach, Wydziale Jesseniusa w Martinie oraz na Wydziale Lekarskim UK w Bratysławie. Program stomatologii możesz studiować na Wydziale Lekarskim w Koszycach i w Bratysławie.

Jedyne opłaty, które musisz ponieść związane są z postępowaniem rekrutacyjnym i tłumaczeniem świadectwa ukończenia szkoły średniej na język słowacki. Usługi, które my oferujemy są bezpłatne. Opłata rekrutacyjna w przypadku Koszyc wynosi 30 €, 70 € w przypadku Martina i 95 € w przypadku Bratysławy.

Tak, istnieje możliwość przeniesienia do wyższych roczników w Koszycach, w Martinie i w Bratysławie. W takim przypadku należy dołączyć listę ocen z poprzedniej uczelni wraz z oficjalnie potwierdzonymi sylabusami, przetłumaczonymi na język słowacki oraz wniosek o przeniesienie. Następnie student dostanie informację o tym, na który rocznik może się przenieść, a także, które przedmioty zostaną mu uznane i zaliczone. Należy zwrócić uwagę na przedmioty wprowadzające, które student będzie musiał jeszcze ukończyć. Przeniesienia są możliwe tylko we wrześniu na semestr zimowy. Koszyce pozwalają na przeniesienie się z innej uczelni do 4 roku, Bratysława do 3 roku, a Martin do 5 roku.

Wszystko zależy od tego, gdzie się zgłosisz. Zakres materiału jest taki sam, ale pytania mogą się zmieniać co rok, dlatego jeśli posiadasz pytania z zeszłego roku, dla pewności napisz do nas.
Bratysława udostępnia 2 bazy pytań zawierające 750 pytań z biologii i 750 pytań z chemii. Koszyce również udostępniają 2 bazy pytań zawierające 600 pytań z biologii i 600 pytań z chemii. Na postępowaniu rekrutacyjnym do Koszyc i Bratysławy będą się pojawiały wyłącznie pytania z bazy danych. Są to testy wielokrotnego wyboru.

Jeżeli zgłosisz się do Martina, pytania na egzaminach wstępnych co roku się różnią – chodzi jednak w zasadzie o poziom wiedzy ze szkoły średniej, a zestawy zagadnień są z góry znane. Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie oferuje możliwość wglądu do zakresu wiedzy obowiązującej na egzaminie oraz udostępnia przykładowe pytania.
Oferujemy kursy przygotowawcze do Koszyc i Martina, a z kolei Bratysława oferuje bezpłatny kurs dla chętnych kandydatów.

Pytania możemy Ci wysłać na zamówienie po wpłaceniu pieniędzy na rachunek bankowy. Przy wykonywaniu przelewu na nasz rachunek, w temacie podaj swoje imię oraz poinformuj nas, który zestaw pytań mamy Tobie przesłać (Koszyce / Bratysława)  – po zaksięgowaniu pieniędzy wyślemy Ci pytania.

Nie zapomnij podać w e-mailu swojego adresu również kodu pocztowego. Pytania do Koszyc są w formacie PDF, do Bratysławy w formie książki.

Niestety Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie nie udostępnia bazy pytań, z której można przygotować się do egzaminu wstępnego z biologii i chemii. Wszystkim chętnym możemy jednak przesłać zakres wiedzy obowiązującej na egzaminie oraz przykładowe pytania. Możesz także skorzystać z kursu przygotowawczego, który przygotowaliśmy we współpracy z Namedicinu.sk (w języku angielskim), w którym objaśnione zostały terminy biologiczne i chemiczne na poziomie podstawowym i rozszerzonym, dostosowanym do wymagań JFM UK.

Jeśli aplikujesz na Wydział Lekarski w Bratysławie, powinieneś korzystać z baz pytań, które udostępnia wydział. To samo dotyczy Wydziału Lekarskiego w Koszycach, gdzie bazy pytań dla kandydatów na studia medyczne i stomatologiczne są takie same.

Na Słowacji możesz studiować bezpłatnie w języku słowackim (musisz wykazać znajomość na poziomie C1) lub odpłatnie w języku angielskim. Podczas studiów odwiedzasz szpitale i uczysz się na konkretnych przypadkach z praktyki – wówczas przydaje się umiejętność rozmawiania po słowacku.

Koszty utrzymania różnią się w zależności od miasta i stylu życia. W Bratysławie trzeba liczyć się z budżetem co najmniej 500€. Natomiast studenckie życie przyszłego lekarza w Koszycach lub Martinie zaczyna się od 400€ na miesiąc.

Jest to częste pytanie, które zadają nam zainteresowani studiami. Agencje, takie jak nasza, są opłacane bezpośrednio przez wydziały lekarskie. Od agencji jednak oczekują, że osobie zainteresowanej studiami pomogą w procesie rejestracji, zgłoszenia na postępowanie rekrutacyjne i wyjaśnią wszystko, co kandydat potrzebuje. Z drugiej strony nie jest wyjątkiem, że agencje biorą pieniądze również od studenta. Nie jest to jednak praktyką u nas, ponieważ wiemy, jakie koszty student będzie musiał ponieść podczas samych studiów.

Dokumenty

Od kandydatów startujących do Martina i Bratysławy (Uniwersytet Komeńskiego) wymagane jest oficjalne tłumaczenie świadectwa ukończenia szkoły średniej już na etapie rekrutacji. Z kolei kandydaci do LF UPJS w Koszycach nie muszą na tym etapie przedstawiać tłumaczenia, mogą to zrobić po zdaniu egzaminów wstępnych.

Jedynym kryterium przyjęcia jest pomyślne zakończenie procedury rekrutacyjnej. Wyniki ze szkoły średniej czy oceny z matury nie są brane pod uwagę.

Po pozytywnym zaliczeniu wszystkich egzaminów oraz obronie pracy dyplomowej uzyskasz dyplom MUDr. z medycyny ogólnej, odpowiednio MDDR. ze stomatologii. Dzięki Procesowi Bolońskiemu Twój dyplom jest uznawany na terenie całej Unii Europejskiej bez konieczności jego nostryfikacji.

Rejestracja odbywa się wyłącznie w formie internetowej. Należy przedstawić skan paszportu lub dowodu osobistego, świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz zaświadczenie lekarskie. Opłata rekrutacyjna wynosi 70 €.

Należy przesłać kopię paszportu lub dowodu osobistego, kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej, formularz rejestracyjny oraz zaświadczenie lekarskie. Opłata rekrutacyjna wynosi 30 €.

Jeśli chcesz ubiegać się o przyjęcie na wydział lekarski w Bratysławie, musisz przesłać kopię paszportu lub dowodu osobistego, kopię świadectwa ukończenia szkoły wraz z tłumaczeniem przysięgłym, zaświadczenie lekarskie, potwierdzenie szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Opłata rekrutacyjna wynosi 95 €, w cenę wliczony jest też bezpłatny kurs przygotowawczy.

Opinie

Nawiązaliśmy współpracę z panem Filipem oraz Jakubem prowadzących stronę Naukowców Dwóch, którzy już od ponad dziesięciu lat pomagają uczniom na różnych poziomach nauczania. Co najważniejsze Naukowców Dwóch ma również doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do egzaminu na kierunki medyczne w Koszycach. Razem z naszym partnerem zdecydowaliśmy się na kurs online. Każde pytanie z bazy pytań zostało odpowiednio wytłumaczone, a tłumaczenie oraz odpowiedzi zostały nagrane. Na każde pytanie przeznaczono tyle czasu, ile na to potrzeba. Ze względu na to, że materiał został nagrany, w każdej chwili możesz wrócić do pytań oraz zaznajomić się z nimi w swoim własnym tempie. Część z tych pytań na pewno pojawi się na egzaminie wstępnym w Koszycach.

Z Filipem można skontaktować się mailowo
(stanek.filip@naukowcowdwoch.pl) lub telefonicznie (531 200 691).

Ten kurs jest przeznaczony dla:

 • Studentów ubiegających się o przyjęcie na Wydział Lekarski w Koszycach
 • Studentów, którzy nie rozumieją, dlaczego dane odpowiedzi na pytania są poprawne
 • Studentów, którzy chcą przygotować się nie tylko do egzaminu wstępnego, ale chcą uzyskać solidną wiedzę z chemii i biologii na pierwszym roku studiów
 • Studentów, którzy nie mają czasu na to, aby w każdy weekend uczęszczać na kurs stacjonarny i chcą po prostu uczyć się we własnym tempie

Co zawiera kurs:

 • Wszystkie pytania z chemii i biologii z bazy pytań szczegółowo wyjaśnione na nagraniach
 • Indywidualne konsultacje z nauczycielami
 • Wskazówki od doświadczonych nauczycieli
 • Ciekawe triki, dzięki którym zrozumiesz, jak rozwiązać trudne zagadnienia z biologii i z chemii

Tak, Wydział Lekarski w Bratysławie oferuje kurs przygotowawczy z chemii i biologii. Jest to 16- godzinny kurs trwający 4 dni. Kurs jest bezpłatny dla osób, które zgłoszą się do 17 maja 2024 r. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami.

Konto

Dla osób podchodzących do egzaminu wstępnego do Martina
przygotowaliści kurs z biologii (50 godzin zajęć) i z chemii (50 godzin zajęć). Kurs jest
prowadzony przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Obejmuje on podstawy
oraz rozszerzony zakres wiedzy biologicznej i chemicznej i jest dostosowany do
potrzeb kandydatów na JFMED w Martinie. Ze względu na to, że uczelnia nie
udostępnia baz pytań, przygotowany przez nas kurs może być świetnym źródłem
wiedzy dla każdego kandydata.

Bądźmy w kontakcie

Zdecydowany, by zacząć nowy etap w życiu?

Podaj nam swój numer, oddzwonimy