...

Jak studiować medycynę za granicą? To prostsze niż myślisz!

Studiowanie medycyny niejednokrotnie kojarzy się z czymś nieosiągalnym lub bardzo trudnym. Czy słusznie? Oczywiście nie! Poznaj jeden z najlepszych sposobów na dostanie się na wymarzone studia.

Studia medyczne za granicą na Słowacji

Czy wiesz, że uniwersytety medyczne znajdujące się na Słowacji oferują swoim kandydatom możliwość darmowej nauki w ich ojczystym języku? Jedyne opłaty związane są wówczas z postępowaniem rekrutacyjnym oraz tłumaczeniem świadectwa maturalnego na język słowacki. Pomyślisz może, że to Cię nie dotyczy, skoro pochodzisz z innego kraju… Warto czytać dalej, aby przekonać się, jakie korzyści dają słowackie uczelnie właśnie studentom zagranicznym. Uniwersytety na Słowacji wychodzą naprzeciw potrzebom zagranicznych kandydatów, oferując możliwość odpłatnej edukacji również w języku angielskim. Mieszkając i studiując na Słowacji, masz zatem doskonałe warunki do tego, aby poszerzać swoje horyzonty – nawiązując nowe przyjaźnie, poznając tamtejszą kulturę oraz ucząc się obcego języka. Aplikuj na medyczne studia za granicą, które otworzą przed Tobą wiele możliwości!

Co zrobić, aby wyjechać na studia za granicę?

To prostsze, niż Ci się wydaje! Marzenia o zagranicznym wyjeździe na studia, są na wyciągnięcie ręki, a dzieli Cię od ich spełnienia tylko dostarczenie niezbędnych dokumentów oraz pozytywny wynik egzaminu wstępnego, który możesz napisać w Polsce. Nie musisz zdawać rozszerzonej biologii lub chemii na maturze, jeśli chcesz dostać się na medycynę lub inny pokrewny kierunek na słowackiej uczelni. Co więcej, w trakcie całego procesu możesz liczyć na wsparcie agencji Medycyna Słowacja, pośredniczącej w procesie rekrutacji zagranicznych kandydatów. Jeśli z niego skorzystasz, otrzymasz pomoc w wyborze odpowiedniej uczelni, tłumaczeniu potrzebnych dokumentów, załatwieniu spraw administracyjnych, a także w przeprowadzce i zakwaterowaniu na Słowacji.

Jak przygotować się do egzaminu wstępnego?

Zamierzasz studiować na Wydziale Medycznym w Koszycach? Zdaj egzamin w Polsce nie marnując czasu, ani pieniędzy na dojazd. Przyszli lekarze otrzymają materiały zawierające wiedzę merytoryczną, jak i praktyczną w postaci testów utworzonych na bazie pytań egzaminacyjnych oraz e-booka. Opanowanie tych zagadnień jest gwarancją uzyskania satysfakcjonującego wyniku testu. Agencja Medycyna Słowacja, wraz z marką Naukowców Dwóch współtworzy także kurs online, który zawiera odpowiedzi na łącznie 1200 pytań z dziedziny chemii oraz biologii.

Stypendia zagraniczne dla studentów medycyny

Twój zagraniczny pobyt na studiach pomoże Ci sfinansować uzyskanie stypendium naukowego lub socjalnego. Każda uczelnia wyższa posiada inne warunki przyznawania wspomnianych świadczeń. Warto zapoznać się z nimi, jeszcze zanim wybierzesz słowacką placówkę, w której będziesz się kształcić. MedycynaSlowacja.pl także dokłada od siebie cegiełkę w postaci nagrody finansowej dla najzdolniejszych uczniów. Studiując na Uniwersytecie Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach możesz skorzystać z programu stypendialnego tej agencji.

Jak wygląda studenckie życie na Słowacji?

Rok akademicki dzieli się na semestr zimowy i letni, podobnie jak w Polsce. Zajęcia na słowackiej uczelni wyższej rozpoczynają się we wrześniu i trwają do maja, a jeśli chodzi o egzaminy końcowe to możliwość ich zaliczenia upływa 31 sierpnia. Plan ćwiczeń oraz wykładów ułożony jest w taki sposób, aby przyszli lekarze mogli cieszyć się wolnymi popołudniami, co ułatwia zagranicznym studentom podjęcie dorywczej pracy. Nie lubisz tracić cennego czasu? Brak okienek między zajęciami to kolejny atut! 10-minutowe przerwy są wystarczające, aby przekąsić coś dobrego i udać się pod drzwi sali laboratoryjnej. Jeśli mowa już o jedzeniu to uczelniana stołówka serwuje wyśmienite posiłki, które możesz kupić za naprawdę niską cenę.

Studenckie weekendy za granicą

Nie samymi prestiżowymi uczelniami człowiek żyje! Czerp ze studenckiego życia pełnymi garściami odkrywając Słowację, która jest niezwykle pięknym państwem zarówno pod względem architektonicznym, jak i przyrodniczym. Weekendy wolne od nauki to doskonała okazja, aby spędzić czas na łonie natury, poznać miasto lub zwiedzić interesujące zabytki kultury. Urokliwe otoczenie oraz niezliczona ilość atrakcji pomaga zachować studentom prawidłową równowagę pomiędzy nauką a odpoczynkiem.

Zagraniczne studia medyczne bez dalekich podróży 

Jak widać, studiowanie medycyny za granicą wcale nie musi wiązać się z masą wyrzeczeń i trudności – nawet, jeśli chodzi o odległość! Słowacja to idealny kraj na studiowanie, również pod względem jej bliskości. Jeśli ten temat Cię zainteresował i chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź www.MedycynaSlowacja.pl i sprawdź, w jaki sposób możesz spełnić swoje marzenia o medycynie.