Pierwsze koty za płoty – egzamin w Krakowie

Medycyna Słowacja zorganizowała egzamin wstępny na Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach. Nasi kandydaci przystąpili do niego 4 sierpnia w Krakowie, w jednej z sal konferencyjnych Hotelu Radisson. Był stres i nerwy, ale na szczęście wszystko przebiegło sprawnie i prawidłowo.

Egzamin przeprowadzony został przez wicedziekan prof. MUDr. Eva Mechírovą, która na początku wyświetliła krótki film informacyjny o uczelni, a następnie wyjaśniła kwestie formalne związane z samym egzaminem. Zdradzimy kilka szczegółów:

 • każdy zdający otrzymał inny test (200 pytań – 100 z biologii i 100 z chemii)
 • do wyboru były 4 warianty i więcej niż jedna odpowiedź mogła być prawidłowa (lub żadna)
 • odpowiedzi należało nanieść na osobny arkusz (Answer sheet)
 • kandydaci dostali również układ okresowy pierwiastków, długopis, brudnopis oraz linijkę, która miała im ułatwić nanoszenie odpowiedzi na arkusz
 • do zdobycia było w sumie 800 punktów, a minimalny próg punktowy to 600.

Egzamin w Krakowie sala egzaminacyjna

O godzinie 10:05 zaczęło się odliczanie czasu – 2 godziny i 30 minut. Minęło bardzo szybko, choć zapewne dla naszych kandydatów było to najdłuższe 150 minut w ich życiu 🙂

Po egzaminie wicedziekan zapytała kandydatów, która część była dla nich trudniejsza. Jednogłośnie odpowiedzieli, że chemia. Nie wolno było korzystać z kalkulatorów, dlatego szybkie liczenie okazało się kluczowe, zwłaszcza pod presją czasu. Po wyjściu z sali egzaminacyjnej na twarzach zdających ponownie zawitał uśmiech. Było już po wszystkim. Pozostało im tylko czekać na wyniki. Te pojawiły się po 2 dniach. Minimalny próg punktowy w tym roku to 600/800 punktów (75%). Wyniki były bardzo zróżnicowane — najlepszy to 789!

Pani wicedziekan bardzo spodobał się również nienaganny strój kandydatów (niektórzy Panowie włożyli nawet garnitur) – prezencja wypadła na duży plus 🙂

Medycyna Słowacja Egzamin w Krakowie uczniowie piszą egzamin

Wszystkim naszym kandydatom serdecznie dziękujemy za skorzystanie z naszych usług! A jeśli się komuś nie udało…

… zachęcamy do spróbowania swoich sił w przyszłym roku! Nasza oferta obejmuje:

 • nieograniczoną bezpłatną pomoc w procesie rekrutacyjnym
 • asystę rezydenta Słowacji podczas pierwszych tygodni na uczelni (i nie tylko)
 • możliwość napisania egzaminu w Polsce
 • preferencyjne zniżki na tłumaczenia przysięgłe dokumentów
 • intensywny kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego (opcja płatna)
 • mini testy, które zweryfikują Twoją wiedzę przed egzaminem (osoby, które z nich skorzystały, zdały egzamin!)
 • możliwość uzyskania kieszonkowego za polecanie agencji

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją na rok akademicki 2019/2020 zapraszamy do kontaktu już w grudniu 2018.

Oto jedna z opinii o naszej agencji, która bardzo mile nas zaskoczyła 🙂

“Jestem bardzo zadowolona z Państwa usług, jeśli tak to Państwo nazywacie, choć ja nazwałabym to życzliwą pomocą. Nasza współpraca od samego początku układała się świetnie. Wyboru Państwa Agencji dokonałam bardzo świadomie. Podobało mi się to, że najwcześniej oferowaliście bazę pytań w nowej wersji 2018 i to właśnie u Was na stronie najwcześniej znajdowałam na bieżąco potrzebne i wyczerpujące informacje. Proces rekrutacji przebiegał bardzo sprawnie, miałam od Petera zawsze szybką informację zwrotną dotyczącą dokumentów, pilnował terminów przesłania dokumentów do Koszyc, o czym ja byłabym zapomniała.

Bardzo dużą pomocą przed egzaminem były próbne testy na czas, przesyłane przez Panią Jessicę i Jej słowa otuchy za każdym razem, że nie powinno być źle. Był to dla mnie bardzo ważny element na drodze przygotowań do egzaminu, pozwalał odnaleźć się w realiach 4 (zamiast 8) wariantowych odpowiedzi, dyscyplinował, ponieważ trzeba było być gotowym na daną godzinę i zmieścić się w danym czasie.

Nie mówiąc już o tym, że jako jedyna Agencja oferujecie Państwo kieszonkowe dla przyjętych studentów i gratyfikację pieniężną za każdy próbny test napisany na czas na min. 70%, oraz za hashtagi i posty. Naprawdę pełne uznanie za kreatywność i nastawienie frontem do nas.

Więc, rzeczywiście trudno znaleźć ujemne strony, czy coś, co można by było poprawić. Dla mnie jesteście najlepszą Agencją. Tak trzymać :)”

DZIĘKUJEMY 🙂

Referencje

Anna

Zadzwoniłam do agencji Petera, ponieważ nie rozumiałam jak poprawnie przeprowadzić proces nostryfikacji moich dokumentów. Peter w ciągu 10 minut wytłumaczył mi przez telefon na czym polega ten proces, a następnie wysłał maila z ogólnymi wskazówkami jak tego dokonać.

Anna
Wydział Lekarski Uniwersytetu Komeńskiego

Kristian Varga

JLF UK rozwija osobowość przyszłego lekarza nie tylko po stronie profesjonalnej, ale też wszystkich innych. Umożliwia studentom uczestnictwo w różnych pozauczelnianych aktywnościach, wyjazdach zagranicznych i przyczynia się do profesjonalnego wzrostu dobrze wykształconych specjalistów w swoich obszarach.

MUDr. Kristian Varga
Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie Uniwersytetu Komeńskiego

Łukasz

Peter z MedycynaSlowacja.pl był bardzo pomocny w całym procesie aplikacji na studia i pokonywaniu wszelkich trudności w nowym mieście. Osoba, godna zaufania, gorąco polecam;)

Łukasz
Stomatologia, Wydział Lekarski w Koszycach UPJŠ

Basia

Znalazłam ofertę medycynaslowacja.pl na YouTubie – szukałam informacji o szkole, a oni przeprowadzili świetne wywiady ze studentami, które bardzo pomogły mi w podjęciu decyzji. Skontaktowałam się z nimi i dowiedziałam się, jaka jest różnica w studiowaniu w Koszycach, Martinie i Bratysławie. Zachęcam każdego do skorzystania z ich pomocy.

Basia
Medycyna ogólna, Wydział Lekarski w Koszycach UPJŠ

Maciek

Dzieki waszej agencji proces rekrutacyjny przebiegł bez żadnych problemów!

Maciek
Wydział Lekarski Jesseniusa Uniwersytetu Komeńskiego

Terminy i miejsce postępowania rekrutacyjnego

Wydziały partnerskie