Medycyna ogólna na Słowacji – studia medyczne

medizin_slowakei

Słowackie uniwersytety lekarskie co roku przyciągają rosnącą liczbę studentów zagranicznych z całego świata. Znajdziesz ich w międzynarodowych rankingach szkół, takich jak IMED, WHO, FAIMER czy Avicenna. (Źródło)

Program studiów Medycyny ogólnej jest jednym z najpopularniejszych klierunków studiów dla studentów zagranicznych. Program studiów trwa 6 lat (12 semestrów). Absolwentom przyznawany jest tytuł lekarza, który jest uznawany w całej Unii Europejskiej, łącznie z Polską. Absolwenci mają adekwatne teoretyczne wiadomości przedklinicznych przedmiotów i klinicznych dyscyplin. Studenci tworzą w trakcie nauki 8-15 osobowe grupy (w zależności od uczelni, do której uczęszczają). W ramach grup biorą udział we wspólnych seminariach lub ćwiczeniach praktycznych. Studenci mają kontakt z pacjentami od pierwszego roku studiów, dzięki czemu mogą uzyskać praktyczne umiejętności. Nauczanie przebiega w języku angielskim. Za studia obowiązuje czesne, którego wysokość zależna jest od programu studiów. Studenci medycyny są przyjmowani na studia medyczne na podstawie zdanych egzaminów wstępnych.

Gdzie można studiować medycynę?

Referencje

Anna

Zadzwoniłam do agencji Petera, ponieważ nie rozumiałam jak poprawnie przeprowadzić proces nostryfikacji moich dokumentów. Peter w ciągu 10 minut wytłumaczył mi przez telefon na czym polega ten proces, a następnie wysłał maila z ogólnymi wskazówkami jak tego dokonać.

Anna
Wydział Lekarski Uniwersytetu Komeńskiego

Tarjei

Moja grupa jest najlepsza – wspieramy się wzajemnie, głównie w trudnych egzaminacyjnych chwilach. Studenci w naszej grupie są z takich krajów jak Polska, Norwegia, Szwecja i wielu innych krajów.

Tarjei
Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie

Kristian Varga

JLF UK rozwija osobowość przyszłego lekarza nie tylko po stronie profesjonalnej, ale też wszystkich innych. Umożliwia studentom uczestnictwo w różnych pozauczelnianych aktywnościach, wyjazdach zagranicznych i przyczynia się do profesjonalnego wzrostu dobrze wykształconych specjalistów w swoich obszarach.

MUDr. Kristian Varga
Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie Uniwersytetu Komeńskiego

Łukasz

Peter z MedycynaSlowacja.pl był bardzo pomocny w całym procesie aplikacji na studia i pokonywaniu wszelkich trudności w nowym mieście. Osoba, godna zaufania, gorąco polecam;)

Łukasz
Stomatologia, Wydział Lekarski w Koszycach UPJŠ

Terminy i miejsce postępowania rekrutacyjnego

Wydziały partnerskie