Medycyna ogólna na Słowacji – studia medyczne

medizin_slowakei

Słowackie uniwersytety lekarskie co roku przyciągają rosnącą liczbę studentów zagranicznych z całego świata. Znajdziesz je w międzynarodowych rankingach szkół, takich jak IMED, WHO, FAIMER czy Avicenna. (Źródło)

Program studiów medycyny ogólnej jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśród studentów zagranicznych. Program studiów trwa 6 lat (12 semestrów). Absolwentom przyznawany jest tytuł lekarza uznawany na terenie całej Unii Europejskiej, łącznie z Polską. Absolwenci posiadają odpowiednią wiedzę z zakresu przedmiotów teoretycznych, przedklinicznych oraz klinicznych. Studenci łączeni są w grupy 8-15 osobowe (w zależności od uczelni) i w nich biorą udział we wspólnych seminariach lub ćwiczeniach praktycznych. Studenci mają kontakt z pacjentami od pierwszego roku studiów, dzięki czemu mogą uzyskać praktyczne umiejętności. Nauczanie przebiega w języku angielskim. Za studia obowiązuje czesne, którego wysokość zależna jest od programu studiów. Studenci medycyny są przyjmowani na studia medyczne na podstawie zdanych egzaminów wstępnych.

Gdzie można studiować medycynę?

Referencje

Anna

Zadzwoniłam do agencji Petera, ponieważ nie rozumiałam jak poprawnie przeprowadzić proces nostryfikacji moich dokumentów. Peter w ciągu 10 minut wytłumaczył mi przez telefon na czym polega ten proces, a następnie wysłał maila z ogólnymi wskazówkami jak tego dokonać.

Anna
Wydział Lekarski Uniwersytetu Komeńskiego

Kristian Varga

JLF UK rozwija osobowość przyszłego lekarza nie tylko po stronie profesjonalnej, ale też wszystkich innych. Umożliwia studentom uczestnictwo w różnych pozauczelnianych aktywnościach, wyjazdach zagranicznych i przyczynia się do profesjonalnego wzrostu dobrze wykształconych specjalistów w swoich obszarach.

MUDr. Kristian Varga
Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie Uniwersytetu Komeńskiego

Łukasz

Peter z MedycynaSlowacja.pl był bardzo pomocny w całym procesie aplikacji na studia i pokonywaniu wszelkich trudności w nowym mieście. Osoba, godna zaufania, gorąco polecam;)

Łukasz
Stomatologia, Wydział Lekarski w Koszycach UPJŠ

Basia

Znalazłam ofertę medycynaslowacja.pl na YouTubie – szukałam informacji o szkole, a oni przeprowadzili świetne wywiady ze studentami, które bardzo pomogły mi w podjęciu decyzji. Skontaktowałam się z nimi i dowiedziałam się, jaka jest różnica w studiowaniu w Koszycach, Martinie i Bratysławie. Zachęcam każdego do skorzystania z ich pomocy.

Basia
Medycyna ogólna, Wydział Lekarski w Koszycach UPJŠ

Maciek

Dzieki waszej agencji proces rekrutacyjny przebiegł bez żadnych problemów!

Maciek
Wydział Lekarski Jesseniusa Uniwersytetu Komeńskiego

Terminy i miejsce postępowania rekrutacyjnego

Wydziały partnerskie