rekrutacja koszyce

Rekrutacja Koszyce – 2019/2020

Ledwo, co zakończyliśmy proces aplikacyjny na rok akademicki 2018/2019, a już można wziąć udział w rekrutacji na przyszły rok 2019/2020. Jak zawsze przypominamy, że bardzo ważne jest podjęcie decyzji o udziale w procesie odpowiednio wcześnie. Solidne przygotowanie do egzaminu wymaga czasu, o czym szczególnie powinny pamiętać osoby zdające w przyszłym roku maturę. Pytań jest całkiem sporo, rozsądniej jest zatem przeznaczyć na naukę co najmniej kilka miesięcy. A zatem… akcję “Rekrutacja Koszyce” uważamy za otwartą!

Dostępne kierunki medyczne

Na Uniwersytecie Pavla Jozefa Šafárika można studiować dwa kierunki medyczne w języku angielskim:

 • medycynę ogólną
 • stomatologię

Oba programy odbywają się w systemie dziennym i trwają 6 lat (12 semestrów). Każdego roku ustalany jest limit przyjęć. W roku akademickim 2019/2020 jest to 200 studentów na kierunku medycyna ogólna oraz 30 studentów na kierunku stomatologia. Kończąc studia i pozytywnie zaliczając egzamin końcowy, absolwent otrzymuje tytuł MUDr. lub MDDr., odpowiednio lekarz lub lekarz dentysta.

Z roku na rok na Słowacji pojawia się coraz więcej studentów zagranicznych. W zeszłym roku największy odsetek stanowili obywatele Ukrainy, Norwegii, Niemiec, Serbii i Polski!

!!! Kwalifikacje zdobyte na Słowacji są ważne we wszystkich krajach Unii Europejskiej bez konieczności nostryfikacji dyplomu.

Egzamin wstępny

Rekrutacja Koszyce na oba kierunki wiąże się z przystąpieniem do egzaminu wstępnego. Od zeszłego roku jego format się nie zmienił.

 • Egzamin składa się z 200 pytań zamkniętych – 100 z biologii i 100 z chemii.
 • Do wyboru są 4 odpowiedzi i więcej niż jedna może być prawdziwa. W teście mogą się pojawić pytania, gdzie żadna z opcji nie jest prawidłowa! 
 • Egzamin trwa 150 minut (2,5 godziny).
 • Nie wolno używać kalkulatorów. Wszystkie materiały są dostarczane przez uczelnię, tj. długopis, brudnopis, układ okresowy pierwiastków.
 • Do zdobycia jest 800 punktów. Pozytywne zaliczenie egzaminu oznacza uzyskanie minimum 75% (600 punktów).
 • Koszt egzaminu to 40 euro.

Terminy egzaminów wstępnych

 • 19.06.2019 (środa) Koszyce – termin składania dokumentów do agencji Medycyna Słowacja – 15.05.2019
 • 03.08.2019 (sobota) Krakow – Agencja Medycyna Slowacaja zorganizuje dla Was egzamin wstepny w Polsce
 • 19.08.2019 (poniedziałek) Koszyce– termin składania dokumentów do agencji Medycyna Słowacja – 12.07.2019

!!! Agencja Medycyna Słowacja również zorganizuje dla Was egzamin wstępny w Polsce.

 • możesz zwiększyć swoje szanse na studiowanie medycyny na Słowacji, ponieważ w jeden weekend odbędą się dwa egzaminy: w sobotę do Koszyc, w niedzielę na uniwersytet w Martinie

Zgłoś się do nas już dziś: info@medycynaslowacja.pl

Pytania przygotowujące do egzaminu

Do egzaminu wstępnego należy się przygotować, korzystając z oficjalnych materiałów testowych. Można je zakupić za pośrednictwem naszej agencji. Ich koszt to 90 zł.

Materiały przygotowujące dostępne są w wersji elektronicznej (.pdf), którą można wydrukować. Są to dwa osobne pliki, jeden z biologii (600 pytań), drugi z chemii (600 pytań). To właśnie z nich wybierane jest 200 pytań egzaminacyjnych. W testach przygotowujących znajduje się 8 odpowiedzi przy każdym pytaniu! Z nich później losowane są 4, które pojawią się na egzaminie wstępnym.

!!! Specjalnie dla Was zorganizujemy kolejną edycję kursu przygotowującego do egzaminu w Koszycach. Więcej szczegółów na początku przyszłego roku.

Syllabusy

Zachęcamy do zapoznania się z zakresem materiału na egzamin wstępny:

Rekrutacja Koszyce – wymagane dokumenty

 • formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić online, a następnie wydrukować i podpisać – zapisy od 1 stycznia 2019
 • formularz z wybraną datą egzaminu – egzamin w Polsce zostanie ogłoszony w późniejszym terminie
 • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na tym kierunku (nie starsze niż 3 miesiące)
 • ksero paszportu lub dowodu osobistego
 • kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej potwierdzona przez notariusza + tłumaczenie przysięgłe na język słowacki/angielski
 • potwierdzenie wpłaty za egzamin wstępny (40 euro) – można przelać na nasze polskie konto (wówczas potwierdzenie nie jest wymagane):

Nazwa banku: BGŻ BNP Paribas
Numer rachunku NRB: 94 1600 1462 1838 6441 6000 0001
Kwota: 40 euro (należy przeliczyć na złotówki według aktualnego kursu NBP)
Nazwa odbiorcy: Piotr Zavacky
Adres: Kasarenska namestie 13, Koszyce, Słowacja

Tytuł przelewu: „imię i nazwisko kandydata – opłata za egzamin wstępny”

Przystąpienie do rekrutacji za pośrednictwem naszej agencji oznacza wiele korzyści, m.in. zniżkę na tłumaczenia przysięgłe w wysokości 25%, zniżkę na udział w kursie przygotowującym, całodobową pomoc rezydenta w Koszycach, uproszczony proces rekrutacyjny, możliwość otrzymania kieszonkowego i wiele, wiele innych benefitów!!

Pomagamy zupełnie bezpłatnie!