...

Uczelnie medyczne poza Słowacją

Większość osób kojarzy nas jako agencję pomagającą w aplikacji na studia na wydziałach medycznych na Słowacji. Warto jednak wiedzieć, że na ten moment poza Słowacją pomagamy również w aplikacji do dwóch innych uniwersytetów z wydziałami medycznymi i to właśnie na nich chcielibyśmy się skupić w poniższym artykule.

Dla wielu aplikantów oferta wspomnianych przez nas poniżej uczelni może okazać się bardziej korzystna niż w przypadku Słowacji, a do tego aplikacja do większej liczby uniwersytetów znacznie zwiększa też szanse na dostanie się na studia medyczne, więc warto rozważyć taką opcję. Zapraszamy do lektury.

Riga Stradins University, Łotwa

Jedną z oferowanych przez nas opcji jest możliwość aplikowania na medycynę ogólną lub na stomatologię do RSU, czyli do Riga Stradins University – uczelnię, która znajduje się w Rydze, na Łotwie. Od czas powstania uniwersytet bardzo szybko się rozwijał, co sprawiło, że obecnie udało mu się wprowadzić bardzo wysokie standardy jakości i nowoczesne technologie nauczania, które można spotkać na najlepszych uczelniach medycznych świata.

Obecnie uczelnia RSU staje się coraz bardziej popularne wśród uczelni medycznych w Europie. Uniwersytet przygotował bardzo ciekawą ofertę i w ostatnich latach uzyskał na arenie międzynarodowej bardzo dużo pozytywnych opinii, co sprawia, że wzbudza on zainteresowanie pasjonatów medycyny na całym świecie – okazuje się, że ponad 27% studentów RSU pochodzi z zagranicy, z 70 różnych krajów, w tym również z Polski.

Rejestracja na Riga Stradins University

Aplikację oraz samo rozpoczęcie studiów na uniwersytecie Riga Stradins zorganizowano w taki sposób, aby aplikanci z zagranicy nie mieli żadnych problemów z dość trudnym wyzwaniem jakim jest rozpoczęcie studiów w zupełnie innym państwie. Cały proces rekrutacji przebiega online, a po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku aplikanta na zapoznanie się z uniwersytetem zostaje przeznaczony cały pierwszy tydzień po rozpoczęciu roku akademickiego. Do tego na uczelni działa również program mentorski, dzięki któremu każdy pierwszoroczniak może poczuć się pewnie na terenie kampusu i poza nim.

Riga Stradins University jest bardzo dobrze przygotowany na studentów z zagranicy. W nadchodzącym roku akademickim uczelnia zamierza przyjąć 600 studentów na medycynę ogólną oraz 88 osób na stomatologię. Studia medyczne na RSU trwają 6 lat i kosztują 12 500 EUR za każdy rok nauki, z kolei stomatologiczne 5 lat i kosztują 14 000 EUR za pierwsze 2 lata nauki i 15 000 EUR za 4. i 5. rok nauki.

Co wyróżnia uniwersytet w Łotwie to fakt, że nabór jest dostępny na oba semestry – letni i zimowy. Jeśli więc okaże się, że danemu aplikantowi nie uda się dostać na Słowację w semestrze zimowym, to nie musi tracić zbyt dużo czasu, ponieważ praktycznie po miesiącu rozpoczyna się nowy nabór na Łotwie.

W przypadku aplikacji, w odróżnieniu od uniwersytetów na Słowacji, nie ma egzaminu wstępnego.

W przypadku aplikacji, w odróżnieniu od uniwersytetów na Słowacji, nie ma egzaminu wstępnego. Za to uczelnia bierze pod uwagę oceny na świadectwie oraz wyniki maturalne z angielskiego, chemii, biologii, matematyki oraz fizyki. Aby zostać zaakceptowanym na świadectwie należy mieć z wcześniej wymienionych przedmiotów co najmniej ocenę „dobry”, a na maturze co najmniej 70% (forma matury nie ma znaczenia).

Dodatkowe zajęcia dla zainteresowanych studiami na RSU

Osoby, które nie spełniają powyższych warunków nie muszą jednak zupełnie żegnać się z marzeniem studiowania medycyny w Rydze, ponieważ od tego roku uczelnia zamierza zorganizować zajęcia uzupełniające z biologii i z chemii na samej uczelni. Kandydaci przez 6 miesięcy uczęszczają na zajęcia razem ze studentami, którzy zostali już przyjęci. Jeśli po minionym czasie pozytywnie zdadzą egzaminy, to Riga Stradins University oferuje im miejsce na uczelni.

Wydział Medyczny w Foca, Bośnia i Hercegowina

Kolejną opcją dla aplikantów z Polski jest możliwość rejestracji na studia w innowacyjnej uczelni w Foca. Kierunki medyczne we wspomnianej uczelni działają od kilku lat, ale wydział rozwija się na tyle szybko, że jest w stanie zagwarantować studentom jedne z najlepszych warunków nauki medycyny w całej Europie.

Uczelnia jest obecnie uważana za jedną z najbardziej ekonomicznych, ponieważ rok studiowania kosztuje 3067,75 EUR, które można rozłożyć na 3 raty, co w porównaniu do innych uniwersytetów w Europie jest bardzo korzystną opcją.

Sama uczelnia jest bardzo aktywna i uczestniczy w wielu międzynarodowych programach typu Tempus, Erasmus +, WHO, a także wielu innych wydarzeniach na terenie całego kraju. Uniwersytet znajduje się w pięknym miejscu turystycznym, które jest otoczone naturą, lasami oraz świeżym powietrzem. Każdy student dostaje również możliwość zamieszkania w odnowionych akademikach o bardzo wysokim standardzie.

Na ten moment Wydział Medyczny w Foca prowadzi nabór na medycynę ogólną oraz stomatologię, a egzaminy wstępne odbędą się w dwóch różnych terminach, które jeszcze zostaną potwierdzone przez uczelnię, tak samo jak ostateczny termin składania dokumentów. Uczelnia jest obecnie uważana za jedną z najbardziej ekonomicznych, ponieważ rok studiowania kosztuje 3067,75 EUR, które można rozłożyć na 3 raty, co w porównaniu do innych uniwersytetów w Europie jest bardzo korzystną opcją.

Aplikacja na Wydział Medyczny w Foca

Aplikacja na studia na Wydziale Medycznym w Foca składa się na kilka etapów. Na początku kandydaci wypełniają oficjalny formularz oraz pozostałe dokumenty. Po zatwierdzeniu ich uczelnia prosi o dokumenty, które pozwolą znostryfikować świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Następnie aplikanci dostają zaproszenie na egzamin wstępny. Egzamin obejmuje terminy z chemii i biologii, a będzie miał formę testu, w którym pojawia się łącznie 40 pytań. Wszystkie terminy można znaleźć na stronie uczelni. Z egzaminów można zdobyć maksymalnie 40 punktów, które następnie stanowią 40% wszystkich punktów, jakie można dostać podczas aplikacji.

Kolejne 10%, czyli 10 punktów, można dostać dzięki przygotowanemu wcześniej listowi motywacyjnemu lub rozmowie kwalifikacyjnej. Reszta punktów jest przyznawana za wyniki osiągnięte na maturze oraz z ocen na świadectwie ukończenia szkoły średniej. Dobrze jednak wiedzieć, że wystarczy zdobyć 51%, czyli 51 punktów w procesie aplikacyjnym, aby zostać przyjętym.

W przypadku aplikowania na Wydział Medyczny Foca kandydaci muszą pamiętać, że na ten moment Bośnia i Hercegowina nie znajduje się w Unii Europejskiej, co oznacza, że chcąc kontynuować naukę w Polsce lub w innym kraju na terenie UE, należy przejść przez nostryfikację.

Pomoc w aplikacji na studia zagranicą

Nasza agencja z każdym dniem się rozrasta i w przyszłości planujemy współpracę z innymi uczelniami na terenie Europy. Niezależnie od tego, do jakiego kraju zdecydujesz się aplikować, możesz liczyć na pomoc ze strony naszej agencji. Chętnie wytłumaczymy, które dokumenty i do kiedy należy je dostarczyć, aby nie pominąć ważnych terminów. W imieniu aplikanta możemy również komunikować się z uczelnią oraz naprowadzić kandydata na uczelnię, która może najlepiej odpowiadać jego wymaganiom.

Chętnie doradzimy i odpowiemy na każde pytanie związane z aplikacją, dokumentami, egzaminami wstępnymi oraz na temat interesującej kandydata uczelni – wystarczy przesłać do nas maila na adres info@medycynaslowacja.pl lub zadzwonić na numer +48 881 755 375.