Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie wielokrotnie wśród najlepszych uniwersytetów świata

Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie i w Martinie jako jedyny uniwersytet słowacki zajął miejsce w światowym rankingu uniwersytetów Center for World University Rankings (CWUR).
CWUR to unikatowy ranking, który mierzy jakość kształcenia i przygotowania studentów, jak też jakość badań- niezależnie od badań i danych dostarczonych przez uniwersytety. Ranking CWUR jest jednym z wielu międzynarodowych rankingów, które oceniają uniwersytety na całym świecie. Pierwszy raz został opublikowany w roku 2012. Ocenia ponad 25 000 uczelni na świecie – na podstawie 8 wskaźników:

  • jakość kształcenia – mierzona ilością absolwentów uniwersytetu, którzy uzyskali znaczące międzynarodowe nagrody w stosunku do wielkości uniwersytetu
  • zatrudnienie absolwentów – mierzone liczbą absolwentów, którzy są kierownikami firm w światowych top firmach w stosunku do wielkości uniwersytetu
  • jakość nauczycieli – mierzona ilością nauczycieli akademickich, którzy uzyskali znaczące międzynarodowe nagrody
  • publikacje – mierzone liczba artykułów naukowych w renomowanych czasopismach
  • faktor– mierzone liczbą artykułów naukowych w bardzo znaczących czasopismach
  • cytowania – mierzone liczbą wysoko cytowanych artykułów naukowych
  • szeroki zasięg – mierzone H-indeksem uniwersytetu
  • patenty – mierzone liczbą międzynarodowo zgłoszonych wniosków patentowych

“Umieszczenie UK w rankingu CWUR dowodzi, że nasze działania naukowe i jakość nauczania jest porównywalna z liderami światowymi – przy nieporównywalnym finansowaniu,” powiedział rektor UK prof. Karol Mičieta, według którego umieszczenie UK w rankingu jest również wyzwaniem do dalszego doskonalenia się.

Referencje

Anna

Zadzwoniłam do agencji Petera, ponieważ nie rozumiałam jak poprawnie przeprowadzić proces nostryfikacji moich dokumentów. Peter w ciągu 10 minut wytłumaczył mi przez telefon na czym polega ten proces, a następnie wysłał maila z ogólnymi wskazówkami jak tego dokonać.

Anna
Wydział Lekarski Uniwersytetu Komeńskiego

Kristian Varga

JLF UK rozwija osobowość przyszłego lekarza nie tylko po stronie profesjonalnej, ale też wszystkich innych. Umożliwia studentom uczestnictwo w różnych pozauczelnianych aktywnościach, wyjazdach zagranicznych i przyczynia się do profesjonalnego wzrostu dobrze wykształconych specjalistów w swoich obszarach.

MUDr. Kristian Varga
Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie Uniwersytetu Komeńskiego

Łukasz

Peter z MedycynaSlowacja.pl był bardzo pomocny w całym procesie aplikacji na studia i pokonywaniu wszelkich trudności w nowym mieście. Osoba, godna zaufania, gorąco polecam;)

Łukasz
Stomatologia, Wydział Lekarski w Koszycach UPJŠ

Basia

Znalazłam ofertę medycynaslowacja.pl na YouTubie – szukałam informacji o szkole, a oni przeprowadzili świetne wywiady ze studentami, które bardzo pomogły mi w podjęciu decyzji. Skontaktowałam się z nimi i dowiedziałam się, jaka jest różnica w studiowaniu w Koszycach, Martinie i Bratysławie. Zachęcam każdego do skorzystania z ich pomocy.

Basia
Medycyna ogólna, Wydział Lekarski w Koszycach UPJŠ

Maciek

Dzieki waszej agencji proces rekrutacyjny przebiegł bez żadnych problemów!

Maciek
Wydział Lekarski Jesseniusa Uniwersytetu Komeńskiego

Terminy i miejsce postępowania rekrutacyjnego

Wydziały partnerskie