...

Studiuj medycynę na Riga Stradins University już od lutego 2022

Rekrutacja na nabór zimowy na słowackie uniwersytety dobiegła końca. Gratulujemy naszym studentom, którzy zostali przyjęci na Uniwersytet im. Pawła Józefa Safarika w Koszycach oraz na Wydział Lekarski Jessenius w Martinie.

Co zrobić, jeśli nie udało Ci się dostać do Koszyc lub zbyt późno zdecydowałeś się studiować medycynę na Słowacji lub w innym kraju za granicą? Na szczęście nie musisz czekać aż do przyszłego września – istnieje możliwość rozpoczęcia studiów na Riga Stradins University na Łotwie już od lutego 2022 roku. Największą zaletą tej uczelni jest to, że podczas rekrutacji nie ma pisemnego egzaminu wstępnego – wystarczy złożyć wszystkie wymagane dokumenty z listy, aby dostać się na wybrany przez Ciebie kierunek. Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2021 r.

Jesteśmy oficjalnym partnerem współpracującym z Riga Stradins University.

Rozpocznij studia medyczne od wiosennego naboru w 2022 roku

Riga Stradins University (RSU) jest jedną z wiodących uczelni medycznych w Europie. Według rankingu Times Higher Education (THE), RSU znajduje się w TOP 600 uniwersytetów na świecie, a według rankingu EECA jest 121 najlepszą uczelnią w Europie. Studiują tam studenci z całego świata (w tym studenci z Polski).

Kierunki na RSU cieszą się międzynarodowym uznaniem nie tylko w Polsce, ale także w Europie i większości krajów na świecie. Absolwenci z Polski nie muszą zdawać egzaminu LEK po ukończeniu studiów na Łotwie – dyplom jest uznawany automatycznie.

Jakie programy medyczne możesz studiować w RSU?

Na RSU, a dokładnie na Wydziale Lekarskim tej uczelni, można studiować medycynę ogólną, a na Wydziale Stomatologii – stomatologię. Studenci są podzieleni na małe grupy liczące od 8 do 15 osób, w których odbywają się zajęcia praktyczne. To sprawia, że relacje między wykładowcami a uczniami są bardzo bliskie, a studenci mogą bardzo szybko uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Studiuj medycynę ogólną na RSU na Łotwie

Na wiosenny nabór uniwersytet oferuje aż 240 miejsc, a studia zakończą się po 6 latach. Aby uzyskać stopień naukowy, studenci muszą osiągnąć łączną liczbę 360 punktów. Studenci są podzieleni na grupy, które zawierają maksymalnie 12 osób, co oznacza, że studenci są w bliskim kontakcie ze swoimi profesorami. Czesne za medycynę ogólną wynosi 12 000 euro na jeden rok akademicki składający się z 2 semestrów. Dodatkowo jest wiele rodzajów stypendiów, które są przyznawane również studentom zza granicy, szczególnie tym, którzy otrzymują najlepsze wyniki w nauce lub reprezentują uniwersytet.

Studiuj stomatologię na RSU na Łotwie

Stomatologia trwa 5 lat i kończy się uzyskaniem stopnia doktora medycyny stomatologicznej. Od lutego uniwersytet oferuje 28 miejsc dla studentów zza granicy. Dodatkowo można liczyć na stypendia (od 5% do 25%) dla studentów z najlepszymi wynikami w nauce. Absolwenci otrzymują tytuł MDDr. Czesne wynosi 14 000
euro za pierwszy i drugi rok oraz 15 000 euro za trzeci, czwarty i piąty rok.

Gdzie znajduje się Riga Stradins University?

Riga Stradins University znajduje się w Rydze, stolicy Łotwy. Łotwa (1,9 mln mieszkańców) jest krajem członkowskim Unii Europejskiej, NATO i innych organizacji międzynarodowych. Jest to również państwo należące do strefy Schengen i strefy euro.

Gdzie studenci mogą znaleźć zakwaterowanie?

Niedaleko uczelni znajdują się 2 akademiki, w których studenci zagraniczni mogą mieszkać podczas
studiów w Riga Stradins University. Są to RSU Student Hostel Dzirciems i RSU Student Hostel
Āgenskalns.

Kiedy jest ostatni termin składania wniosków?

Jeśli chcesz studiować od lutego (nabór wiosenny), termin rejestracji mija 1 grudnia. Możliwe jest również złożenie 2 wniosków: jeden na studia medyczne i drugi na stomatologię. Komisja selekcyjna poda wynik w ciągu 10-14 dni i poprosi uczniów o potwierdzenie miejsca na studia.

Jakie są następne kroki?

Czy jesteś zainteresowany studiowaniem na Uniwersytecie Stradins w Rydze i rozpoczęciem przygotowywania dokumentów do procesu rekrutacyjnego? Dowiedz się więcej na temat uniwersytetu medycznego w Rydze. Czy masz jakieś pytania? Nie krępuj się, wyślij nam e-mail, zadzwoń do nas telefonicznie lub z pomocą WhatsApp. Nasza pomoc jest bezpłatna.

Medycyna Riga Stradins University

Uniwersytet: Riga Stradins University

Wydział: Wydział Lekarski RSU

Program studiów: medycyna ogólna

Długość programu: 6 lat

Czesne: 12,000

Język wykładowy: język angielski

Opłata za postępowanie rekrutacyjne: 10€

Liczba przyjętych studentów: 240

Stomatologia Riga Stradins University

Uniwersytet: Riga Stradins University

Wydział: Wydział dentystyczny

Program studiów: stomatologia

Długość programu: 5 lat

Czesne: Czesne wynosi 14 000 euro za pierwszy i drugi rok oraz 15 000 euro za trzeci, czwarty i piąty rok.

Język wykładowy: język angielski

Opłata za postępowanie rekrutacyjne: 100€

Liczba przyjętych studentów: 28