...
Uniwersytet Weterynarii i Farmacji w Koszycach

 

UVLF w Koszycach jest jedyną instytucją w Republice Słowackiej, która oferuje kształcenie uniwersyteckie w zakresie weterynarii. Uniwersytet powstał w 1949 roku i oferuje studentom zagranicznym możliwość uzyskania dyplomu uznawanego międzynarodowo na 3 stopniach. Na uniwersytecie studiuje ok. 2200 studentów, z czego 200 studentów realizuje program Weterynaria Ogólna w języku angielskim.

Uniwersytet: Uniwersytet Weterynarii i Farmacji w Koszycach

Program studiów: medycyna weterynaryjna

Czas trwania: 6 lat

Czesne: 8,500

Język wykładowy: język angielski

Opłata za postępowanie rekrutacyjne: 50€

Opłata rejestracyjna: 200 eur

Tytuł: DVM/ Doctor of Veterinary Medicine

Egzamin wstępny: z biologii i chemii

Liczba przyjętych studentów: 40

O programie studiówPlan kształcenia został przygotowany zgodnie z wytycznymi UE – 78/1027/EEC. Nacisk podczas studiów jest kładziony na kształcenie praktyczne i teoretyczne.

Poza 6-letnim programem studiów weterynaryjnych na Uniwersytecie Weterynarii i Farmacji w Koszycach studenci mogą również aplikować na krótszy, 4-letni program prowadzony w języku angielskim. O ile 6 letnia opcja jest skierowana dla osób od razu po szkole średniej, program trwający 4 lata przeznaczony jest dla osób, które mają już pewną wiedzę w tej dziedzinie.

Aplikując na Wydział Weterynarii i Farmacji

Pytania na egzamin

Do egzaminu wstępnego można przygotowywać się bazując na wcześniej przygotowanych pytaniach. Kandydaci na studia weterynaryjne na UVLF w Koszycach powinni podejść do dwóch testów – z biologii oraz z chemii. Cały egzamin zawiera 120 pytań – 60 pytań z chemii oraz 60 pytań z biologii. Za każde pytanie można dostać 1 punkt, więc maksymalnie można z egzaminu zdobyć 120 punktów. Kandydat powinien zdobyć co najmniej 51%, czyli 61 punktów, aby zostać przyjętym na studia weterynaryjne.

Wszystkie pytania na egzaminie są zamknięte i każde z nich ma 4 odpowiedzi. Zdecydowana większość pytań ma tylko 1 prawidłową odpowiedź. Niektóre pytania mogą mieć 2 prawidłowe odpowiedzi – w tym przypadku za każdą z nich osoba zdająca egzamin zdobędzie po 0,5 punktu, tak, aby ostatecznie za 1 pytanie można było przyznać 1 punkt.

Do obu egzaminów można przygotować się z bazy pytań, którą można kupić bezpośrednio od uczelni lub z naszą pomocą. Baza chemiczna oraz biologiczna zawierają po 750 pytań, które następnie pojawią się w niezmienionej formie na egzaminie. Pamiętaj jednak, że pytań nie ma w formie PDF, są to jedynie wersje papierowe. Dlatego weź pod uwagę to, aby dostatecznie wcześnie aplikować. W rezultacie będziemy mogli wysłać Ci pytania jak najprędzej, a Ty będziesz miał czas, aby dobrze przygotować się do egzaminu. Na samym początku kontaktu z nami możesz nam podać swój adres, aby nie było wątpliwości, gdzie mamy wysłać książki. Pytania są w formie dwóch książek, jedna do chemii, a druga do biologii. Książki są w cenie opłaty rejestracyjnej, więc nie musisz płacić więcej. Pytania możesz zakupić na stronie uczelni lub z naszą pomocą.

Dokumenty potrzebne do rejestracji na wydziale

Pierwszym etapem rejestracji na weterynarię w Koszycach jest poproszenie ukończonej szkoły średniej o wysłanie maila potwierdzającego, że dany student był rzeczywiście uczniem tej szkoły. Wiadomość należy wysłać na zas@uvlf.sk. Wiadomość może być przesłana przez sekretariat, należy w niej koniecznie umieścić dane ucznia. Warto zająć się mailem wcześniej, ponieważ nie wszystkie szkoły są otwarte w wakacje. Istnieje również możliwość zdobycia fizycznego dokumentu potwierdzającego odbycia kursów w danej szkole, bez konieczności wysyłania maila przez sekretariat szkolny. W tym wypadku dokument trzeba wysłać razem z innymi pocztą.Pamiętaj o przygotowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów do rejestracji. Wśród nich są:

  • Potwierdzenie wysłanego e-maila przez szkołę średnią.

  • CV po angielsku (zawierające dane personalne uczniów, ukończoną szkołę, zainteresowania)

  • Koniecznie należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie, jest on warunkiem przystąpienia do egzaminu wstępnego. Należy wypełnić go czytelnie drukowanymi literami.

  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (taki dokument można znaleźć na stronie uczelni, jeżeli nie możesz go znaleźć, to możesz skontaktować się z nami, prześlemy Ci jego wzór).

  • Świadectwo ukończenia szkoły średniej, które zostało poświadczone (klauzula apostille) lub zalegalizowane.

  • Potwierdzenie wpłacenia 50 Euro za podejście do egzaminu wstępnego.

Dokumenty możesz przesłać nam w formie skanu, po potwierdzeniu, że się one zgadzają, koniecznie prześlij je do uczelni pocztą. Uczelnia rozważy Twoją kandydaturę, a następnie prześle Ci list, w którym znajdziesz zaproszenie na egzamin wstępny.

Egzamin w Koszycach

Egzamin odbywa się co roku w Koszycach. W tym roku odbywa się 23 sierpnia. Informacje na temat wyniku egzaminu są przekazywane mailowo najpóźniej 3 dni po egzaminie. Jeżeli wynik był pozytywny, na Twój adres zostanie wysłany kolejny list. Po otrzymaniu listu możesz zarejestrować się na stronie uczelni. Już po zdanym egzaminie student musi osobiście dostarczyć do uczelni potwierdzoną przez notariusza kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej. Pamiętaj również, że uczelnia wymaga, aby świadectwo było przetłumaczone na język słowacki.

Dodatkowe informacje o studiowaniu na wydziale weterynarii

W przypadku czesnego, które wynosi 8500 Euro za rok akademicki, może ono zostać opłacone w dwóch ratach. Pierwsza rata powinna być jednak opłacona jeszcze przed dniem rejestracji na uczelni. Uczelnia pobiera również mniejsze opłaty, na przykład za kartę ISIC, płaci się za nie zazwyczaj przed lub podczas dnia rejestracji.Każdy student może starać się o miejsce w akademiku. Cena zazwyczaj waha się od 100 Euro na miesiąc do 160 Euro na miesiąc, zależy od wielkości mieszkania. Pierwsza wpłata na konto uczelni musi być koniecznie dokonana przed 15 września, warto zarezerwować sobie miejsce wcześniej. Jeżeli jesteś ciekawy, jak wygląda uczelnia oraz akademiki, możemy umówić Cię na dzień otwarty.Jeżeli chcesz studiować weterynarię w Koszycach, to prosimy o skontaktowanie się z nami dostatecznie wcześnie. Nie musisz samodzielnie dzwonić do uczelni, jeżeli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się z nami.

Bądźmy w kontakcie

Zdecydowany, by zacząć nowy etap w życiu?

Podaj nam swój numer, oddzwonimy