...

Medycyna w Martinie (Wydział Lekarski Jesseniusa Uniwersytetu Komeńskiego)

Postępowanie rekrutacyjne

Aby zostać przyjętym na Wydział Lekarski Jesseniusa trzeba zaliczyć egzamin z biologii i chemii. Podamy Ci zakres zagadnień, jak również wykaz zalecanych książek. Aplikujący muszą również dysponować wystarczającą wiedzą ze szkoły średniej, co znacznie ułatwi pierwsze tygodnie zajęć.

Oferujemy kurs przygotowawczy na egzamin wstępny na Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie – skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Terminy i miejsce postępowania rekrutacyjnego

Warunki przyjęcia na rok akademicki 2024/2025 zostały już opublikowane na oficjalnej stronie uczelni i oznacza to, że już od tego momentu można składać swoje formularze aplikacyjne. Podobnie jak w zeszłym roku uczelnia w Martinie będzie organizowała oba egzaminy online, więc aplikanci nie będą musieli specjalnie przyjeżdżać do Martina, aby do nich podejść. Test można napisać z domu.

Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie opublikował terminy egzaminów wstępnych na rok akademicki 2024/2025. Kandydaci mogą podejść do egzaminu w jednym z poniższych terminów:

  • 21 marca 2024 r. (termin rejestracji upływa 7 marca)
  • 12 lipca 2024 r. (termin rejestracji upływa 1 lipca)
  • 10 sierpnia 2024 r. (termin rejestracji upływa 1 sierpnia)

Do rejestracji na egzamin wstępny potrzebne są tylko 4 dokumenty: formularz zgłoszeniowy, dokumenty akademickie, certyfikat medyczny i kopia paszportu. Aby wziąć udział w egzaminie, kandydaci muszą uiścić opłatę rekrutacyjną w wysokości 70 €. Oceny ze szkoły średniej nie są istotne – jedynym warunkiem przystąpienia do egzaminu wstępnego jest posiadanie świadectwa maturalnego i świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Jak to będzie wyglądało?

Egzamin będzie się składał z 40 pytań z biologii i 40 pytań z chemii. Aplikant powinien posiadać kamerę z możliwością obrotu o 360 stopni, z 4 GB wolnego miejsca do nagrywania i przetwarzania oraz mikrofon. Na początku testu każdy kandydat musi potwierdzić swoją tożsamość z pomocą dowodu osobistego lub paszportu. Egzamin będzie trwał 90 minut. Każde pytanie ma tylko 1 poprawną odpowiedź. Cały test zostanie nagrany, aby można było później sprawdzić, czy nikt podczas egzaminu nie próbował oszukiwać.

Wszystkie egzaminy wstępne odbędą się on-line za pośrednictwem platformy SCIO.

Ocena wyników testu dla wydziału medycyny na uczelni Jessenius

Aplikant otrzymuje jeden punkt za każdą poprawną odpowiedź. Maksymalny wynik z egzaminu to 80.
Tylko ci, którzy uzyskają wystarczającą liczbę punktów z testu pisemnego i zmieszczą się w pierwszej 150, zostaną zaakceptowani jako studenci. Inne osiągnięcia, na przykład poprzednie wyniki badań, sport lub inne działania nie są brane pod uwagę. Chcielibyśmy poinformować, że w zeszłym roku akademickim (2023/24) wystarczyło zdobyć 32-33 punktów na 80 możliwych, aby zdobyć miejsce na uczelni. 
Wynik zostanie ogłoszony studentom przez administratora w dniu egzaminu wstępnego. Wstępne wyniki zostaną opublikowane pod kodem wnioskodawcy po dostarczeniu wyników z SCIO (w ciągu 7 dni od egzaminu wstępnego) na stronie internetowej wydziału, czyli na https://www.jfmed.uniba.sk/en/study/applicants/.

Dokumenty do rejestracji
  • Świadectwo ukończenia szkoły średniej
  • CV
  • Ksero paszportu
  • Certyfikat medyczny
  • Opłata rekrutacyjną w wysokości 70 €.

Jeśli potrzebujesz pomocy w aplikacji na egzamin, skontaktuj się z nami, dzwoniąc lub pisząc do nas wiadomość.

Bądźmy w kontakcie

Zdecydowany, by zacząć nowy etap w życiu?

Podaj nam swój numer, oddzwonimy