...

Egzamin wstępny przepustką do studiów medycznych na Słowacji!

Marzysz o tym, aby w przyszłości zostać lekarzem lub stomatologiem? Studiując na zagranicznej, elitarnej uczelni zwiększasz swoje możliwości na rynku pracy. Jeśli masz maturę i chcesz kontynuować naukę na słowackiej uczelni wyższej to podstawowym warunkiem, który musisz spełnić jest pozytywny wynik testu wstępnego.

Medycyna na Słowacji – jak przebiega proces rekrutacji?

Słowackie uniwersytety wyznaczają konkretne terminy dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów rekrutacyjnych. Przyszły student zobligowani jest w tym czasie do wysłania:

  • wypełnionego formularza zgłoszeniowego,
  • zdjęcia lub skanu dowodu osobistego/paszportu,
  • przetłumaczonego i zatwierdzonego przez notariusza dyplomu ukończenia szkoły średniej,
  • świadectwa maturalnego,
  • aktu urodzenia.

Władze uczelni wymagają również zaświadczenia o szczepieniu przeciw wirusowi zapalenia wątroby typu B, a także przelania opłaty administracyjnej rekrutacyjnej. Biurokracja wcale nie jest taka straszna! Medycyna Słowacja to agencja, która pomoże Ci sprawnie przejść nie tylko przez proces rekrutacji, ale i przygotować się do egzaminu wstępnego.

Jak wygląda egzamin wstępny na studia medyczne na Słowacji?

Egzamin wstępny przeprowadzany jest w języku angielskim i trwa 120 minut w Bratysławie, 150 minut w Koszycach i 90 minut w Martinie. W zależności od wydziału, na który aplikujesz, testy różnią się od siebie. W Koszycach i Bratysławie baza pytań jest jawna, co znacznie ułatwia naukę. Egzamin składa się z 200 pytań wielokrotnego wyboru z 4 możliwościami odpowiedzi, których zagadnienia dotyczą zarówno chemii (100 pytań), jak i biologii (100 pytań). Jeśli chcesz studiować na wydziale lekarskim Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie, musisz pamiętać o jednej ważnej zasadzie – każda pominięta lub błędnie zaznaczona odpowiedź oznacza ujemne punkty.

Uczelnia w Martinie wychodzi naprzeciw wygodzie przyszłych studentów i organizuje 90-minutowe egzaminy wstępne w trybie zdalnym. Kandydat przystępujący do testu online powinien posiadać mikrofon oraz kamerę z możliwością obrotu o 360 stopni, z 4 GB wolnego miejsca do nagrywania i przetwarzania. Oprogramowanie należy przetestować przynajmniej jeden dzień przed planowanym egzaminem. Warto zaznaczyć, że wydział ten nie zapewnia przyszłym studentom książek z pytaniami, a jedynie listę tematów, którą znajdziesz pod wskazanym linkiem: sylabus.

Do testu kwalifikacyjnego możesz przystąpić tylko raz na jeden kierunek, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby aplikować zarówno na stomatologię, jak i medycynę ogólną. Kandydat przez ostanie 2 lata musiał uzyskać na egzaminie co najmniej 32 punkty, aby dostać się na wymarzoną uczelnię. Warto nadmienić, że wynik egzaminu maturalnego oraz rozszerzenia nie są brane pod uwagę. Podczas procesu rekrutacji, liczy się jedynie to jak napiszesz egzamin wstępny. Masz pytania dotyczące egzaminu? Jesteśmy do Twojej dyspozycji na Facebooku: Medycyna Slowacja – Studia medyczne za granicą.

Jak przygotować się do egzaminu wstępnego na medycynę do Koszyc?

Uzyskaj dostęp do bazy ponad 1000 pytań, które mogą pojawić się na teście wstępnym oraz wykup e-book w promocyjnej cenie, aby odpowiednio przygotować się do egzaminu. Złóż zamówienie wysyłając wiadomość na: info@medycynaslowacja.pl lub zadzwoń +48 881 755 375, jeśli chcesz skorzystać z aktualnej promocji przeznaczonej wyłącznie dla aplikantów agencji Medycyna Słowacja.

Zastanawiasz się, co jeszcze może ułatwić Ci osiągnięcie wymarzonego celu? Kurs online prowadzony przez Naukowców Dwóch – Filipa i Jakuba Stanka. To oni podczas nagrań szczegółowo umawiają pytania egzaminacyjne oraz pokazują, jak prawidłowo należy rozwiązać każde zadanie. Gwarancją uzyskania satysfakcjonującego wyniku testu jest opanowanie wspomnianych zagadnień. Pakiety zawierają również możliwość indywidualnej konsultacji z wykształconymi nauczycielami. Zapoznaj się z cennikiem: https://medycynaslowacja.pl/kurs-online-zapewnij-sobie-miejsce-do-koszyc/.

Czy do egzaminu wstępnego można przystąpić w Polsce?

Oczywiście, że tak! Nie musisz tracić dodatkowych pieniędzy na dojazd oraz marnować cennego czasu, aby przystąpić do egzaminu wstępnego na zagraniczne studia. Medycyna Słowacja pośredniczy w procesie rekrutacyjnym absolwentów szkół średnich. Dzięki tej współpracy egzamin wstępny na Uniwersytet medyczny w Koszycach odbywa się również w Warszawie oraz Krakowie.

Aplikacja na zagraniczne studia medyczne nie jest wcale tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać…

Na każdym etapie postępowania rekrutacyjnego możesz liczyć na pomoc agencji Medycyna Słowacja, także w odpowiednim przygotowaniu do egzaminu wstępnego. Dodatkowe materiały do nauki w formie e-booków, kursów, czy indywidualnych lekcji z wykwalifikowanymi nauczycielami mogą ułatwić oraz przyspieszyć naukę, a to zapewni Ci miejsce na liście studentów słowackiej uczelni.