...

Jak pomagamy w rejestracji na studia medyczne na Słowacji i nie tylko

Jako jedna z agencji mająca swoją siedzibę na Słowacji, naszym zadaniem jest pomoc wszystkim zainteresowanym aplikacją na studia medyczne na Słowacji i nie tylko. W tym momencie pomagamy też w rekrutacji na Łotwie oraz w Bośni i Hercegowinie.

Od naszych kandydatów bardzo często dostajemy pytanie, w jaki sposób pomagamy osobom zainteresowanym studiowaniem medycyny za granicą. Nasza pomoc tak naprawdę składa się na kilka części i więcej o niej powiemy poniżej.

Pomagamy skompletować dokumenty

Najważniejszą częścią rejestracji na każdą uczelnię jest zebranie wszystkich potrzebnych dokumentów. Nie inaczej jest w przypadku wszystkich uczelni, z którymi współpracujemy – uzyskanie dokumentów to połowa sukcesu w aplikacji na wybrany przez siebie uniwersytet oraz kierunek.

Naszym zadaniem w tym momencie jest przekazanie oraz wytłumaczenie wszystkich kwestii związanych z dokumentami potrzebnymi do rejestracji na egzamin wstępny. Na samym początku zazwyczaj przesyłamy listę wraz z templatkami do wypełnienia przez kandydata, a następnie cierpliwie tłumaczymy, w jaki sposób je wypełnić.

Dodatkowo dla każdego kandydata przygotowujemy oficjalny formularz rejestracyjny do wybranej uczelni. Wiemy, że nie każdy ma na to czas w wakacje, a także zdajemy sobie sprawę, że strony rejestracyjne współpracujących z nami uczelni nie zawsze najlepiej wyjaśniają, w jaki sposób utworzyć formularz. Właśnie dlatego bierzemy to na swoje barki, a zadaniem aplikanta jest wydrukowanie formularza oraz złożenie na nim podpisu.

Każdy przesłany do nas dokument zostaje sprawdzony pod względem poprawności, a po zaakceptowaniu prosimy o przesyłkę na nasz adres (nasz baza znajduje się w Koszycach). Robimy wszystko, aby dokumenty doszły do nas na czas i zostały zaakceptowane przez uniwersytety. Osobiście zanosimy dokumenty na uczelnię i potwierdzamy, że aplikant jest zapisany na egzamin wstępny.

Doradzamy i tłumaczymy

Każda osoba może w każdej chwili zgłosić się do nas po więcej informacji na temat wybranej przez siebie wcześniej uczelni lub aby zdobyć ogólne informacje o studiowani na Słowacji i nie tylko. Zawsze możemy doradzić wybór danej uczelni pod względem sytuacji oraz preferencji danego kandydata.

Cierpliwie odpowiadamy na każde pytanie dotyczące nie tylko samych uczelni, przebiegu egzaminu oraz dokumentów potrzebnych do rejestracji, ale również możemy powiedzieć więcej na temat samego miasta, życia studenckiego, perspektyw na przyszłość oraz możliwości rozwoju.

Rozwijamy wszystkie wątpliwości dotyczące dokumentów, które są potrzebne do rejestracji. W razie wyjątkowych sytuacji próbujemy jak najszybciej znaleźć alternatywę lub rozwiązanie, które zadowoli naszych aplikantów. Jesteśmy dostępni mailowo, telefonicznie lub przez liczne media społecznościowe, więc można kontaktować się z nami w wygodny dla siebie sposób.

Udostępniamy pomoce naukowe

Przygotowanie do egzaminu najlepiej zacząć z odpowiednimi pomocami naukowymi, które znacznie pomagają w zebraniu odpowiedniej ilości punktów. To właśnie od nas można kupić bazę pytań do Koszyc oraz do Bratysławy, które zawierają wszystkie pytania, jakie mogą pojawić się na egzaminie wstępnym.

Na podstawie bazy pytań przygotowali oni kurs, w którym wszystkie pytania zostały kolejno wyjaśnione

Do tego w przypadku Koszyc oferujemy dodatkowe materiały. Od pewnego czasu współpracujemy z bardzo zdolnymi nauczycielami chemii i biologii – grupa nosi nazwę Naukowców Dwóch. Na podstawie bazy pytań przygotowali oni kurs, w którym wszystkie pytania zostały kolejno wyjaśnione. Do tego mamy również e-book, w którym między innymi można znaleźć dodatkowe informacje na temat egzaminu, systemu pytań, a także harmonogram, który pozwala lepiej zaplanować sobie naukę i powtórki, co przy 1200 pytaniach jest bardzo znaczące.

Jesteśmy obecnie jedyną agencją w Polsce, która oferuje dodatkowe pomoce do Koszyc, więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Z kolei w przypadku uczelni w Martinie można od nas dostać zupełnie darmowe pytania przykładowe oraz sylabusy, w których znajdują się wszystkie terminy mogące pojawić się na egzaminie wstępnym. Prosimy zgłosić się po nie mailowo lub telefonicznie.

Dla wszystkich zainteresowanych prowadzimy też egzamin próbny, w którym można uczestniczyć z zacisza własnego domu. Zainteresowanemu kandydatowi przesyłamy zestaw pytań losowo wybranych z bazy pytań do Koszyc, a następnie podajemy uzyskany wynik oraz zaznaczamy pytania, nad którymi można by było jeszcze popracować. Jesteśmy bardzo elastyczni, więc możemy umówić się na najbardziej odpowiadający termin oraz godzinę.

Poprowadzimy dialog z uczelniami

Podczas aplikowania oraz pisania egzaminów wstępnych nasi aplikanci nie muszą kontaktować się osobiście z wybraną uczelnią. To my kontaktujemy się z uniwersytetem, rozwiewamy wszystkie wątpliwości i przekazujemy wszystkie informacje w prosty sposób naszym kandydatom. W rezultacie aplikanci mają więcej czasu na przygotowanie do egzaminu zamiast przejmować się dokumentami oraz kontaktem z uczelniami.

Pomagamy w rejestracji na studia

Na naszych barkach, jako agencji, leży kompleksowa pomoc każdemu aplikantowi, który się do nas zgłosi. Informujemy kandydatów o wszystkich dokumentach potrzebnych do rejestracji oraz przekazujemy wszystkie informacje, które są potrzebne na rejestrację na wybrany egzamin wstępny.

Aby ułatwić kandydatom aplikację, udostępniamy swoje konto bankowe do wpłat opłat rejestracyjnych oraz swój adres, aby wszystko było w jednym miejscu i kandydat mógł korzystać z tych samych informacji do przesyłki dokumentów oraz opłat na różne uczelnie. Dodatkowo, w przypadku uczelni, które wymagają tłumaczeń niektórych dokumentów, oferujemy też możliwość przetłumaczenia ich z pomocą tłumacza przysięgłego, z którym współpracujemy.

Dla wszystkich kandydatów, którym trudno jest dojechać na egzaminy osobiście do Koszyc, oferujemy również możliwość podejścia do nich w Krakowie lub w Warszawie.

Dla wszystkich kandydatów, którym trudno jest dojechać na egzaminy osobiście do Koszyc, oferujemy również możliwość podejścia do nich w Krakowie lub w Warszawie. Jako oficjalna agencja mamy możliwość zorganizowania egzaminów poza Koszycami – oczywiście na każdym z nich będzie obecna komisja z UPJS. Egzaminy organizowane w Polsce są tak samo ważne jak te, które są organizowane w samych Koszycach. W obu przypadkach będziemy na miejscu egzaminu, więc zapewniamy wsparcie w razie jakichkolwiek wydarzeń.

Pomagamy też po przyjęciu na studia

Dostałeś się razem z nami na studia? Gratulujemy! W takim razie możemy przejść do dalszych etapów rekrutacji. Na tym nasza pomoc się nie kończy. W tym przypadku pomagamy w rejestracji na stronie uczelni, gdzie każdy kandydat powinien wybrać swój zestaw przedmiotów i potwierdzić swoją gotowość do nauki. Strona nie zawsze jest intuicyjna, więc chętnie pomożemy w rejestracji oraz wygenerowaniu planu zajęć.

Służymy też pomocą w przypadku przygotowywania oraz zarządzania dokumentami na nostryfikację oraz na „Enrolment Day”. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma czas na początku września, aby specjalnie przyjechać na Słowację i zawieźć swoje dokumenty na uczelnię lub do urzędu, więc również możemy w tym pomóc wszystkim zainteresowanym.

Jednym z największych zmartwień studentów jest przeprowadzka na Słowację. W tym wypadku również można liczyć na naszą agencję, że nie zostawimy nikogo samemu sobie. Możemy dać kontakt do innych osób, które zdały egzamin, aby wynająć razem mieszkanie dla obcięcia kosztów. Do tego podrzucamy również strony, na których można znaleźć ciekawe oferty. Możemy też skontaktować się z wynajemcami wybranych mieszkań, aby dowiedzieć się na ich temat więcej.

W razie jakichkolwiek nagłych wydarzeń jesteśmy na miejscu, aby pomóc wszystkim studentom, którzy dostali się na uczelnię przez naszą agencję. Chętnie będziemy towarzyszyć nowym studentom w wizycie na komisariacie policji, aby zalegalizować swój dłuższy pobyt na Słowacji w celu nauki.

Koszt naszej pomocy

Jako że jesteśmy oficjalną agencją wpisaną do rejestru Uniwersytetu Pavla Jozefa Safarika w Koszycach, Wydziału Lekarskiego Jesseniusa w Martinie, Wydziału Farmacji w Bratysławie i Uniwersytetu Riga Stradins na Łotwie, nasza pomoc jest zupełnie darmowa.

Jedyne opłaty ze strony kandydata to opłata rejestracyjna, zakup bazy pytań, przesyłka dokumentów oraz zrobienie kopii notarialnych. W przypadku zaakceptowania przez uczelnię trzeba również liczyć się z dodatkowymi opłatami za tłumaczenia swoich dokumentów.

W przypadku pozostałych uczelni oferujemy darmową konsultację, lecz za pomoc w aplikacji pobieramy opłatę. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu mailowego na adres info@medycynaslowacja.pl lub telefonicznego na numer +48 881 755 375. Zachęcamy też do odwiedzenia naszej strony, aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych uczelniach.