...

Uniwersytet Riga Stradins zaprasza do rekrutacji

Uczelnia Riga Stradins jest jedną z niewielu w Europie, która przyjmuje studentów medycyny nie tylko na semestr zimowy, ale również na semestr letni. Oznacza to, że osoby, które przeoczyły wcześniejsze terminy lub postanowiły zrezygnować z nauki na swojej aktualnej uczelni, mogą wciąż spróbować aplikować na łotewską uczelnię znajdującą się w samej stolicy. Aplikacja trwa do końca listopada 2022
roku – wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu na numer telefonu +48 881 755 375 lub mailowo na adres info@medycynaslowacja.pl. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w aplikacji oraz prześlemy templatki wymaganych dokumentów.

Rekrutacja na studia medyczne na uczelni Riga Stradins wciąż otwarta

Uniwersytet Riga Stradins zaprasza wszystkich kandydatów do aplikowania na studia medyczne rozpoczynające się wraz z semestrem letnim. Rekrutacja potrwa dokładnie do 1 grudnia 2022 roku – do tego momentu wszyscy zainteresowani powinni zarejestrować się w systemie uczelni oraz wgrać wszystkie wymagane dokumenty.
Na nadchodzący semestr letni uczelnia w Rydze przygotowała dla kandydatów 240 miejsc na medycynę ogólną oraz 28 miejsc na stomatologię. Jako że Łotwa należy do Unii Europejskiej, kandydaci z Polski nie muszą martwić się o kwestie wizowe oraz legalny pobyt na miejscu. Dodatkowo na uczelni nie ma żadnych limitów dotyczących wieku studentów, więc nawet jeśli aplikant nie jest świeżo po maturze, to wciąż może rozpocząć studiowanie medycyny lub stomatologii.

Lista dokumentów wymagana przez uczelnię nie jest długa, a poza tym cała rekrutacja odbywa się elektronicznie. Kandydat powinien przesłać między innymi świadectwo maturalne, dyplom ukończenia szkoły średniej, list polecający oraz list motywacyjny. Uczelnia w Rydze nie organizuje egzaminu wstępnego dla kandydatów. Przyjęcie na studia odbywa się poprzez porównanie ocen na świadectwie oraz wyników maturalnych.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane ze studiami, dokumentami oraz aplikacją, a także prześlemy templatki dokumentów do wypełnienia. Skontaktować można się z nami przez adres mailowy info@medycynaslowacja.pl, a także można dzwonić na numer +48 881 755 375.