...

Studia medyczne na Słowacji

Marzysz o medycynie lub weterynarii? 

Wybierz studia na Słowacji i zapewnij sobie świetny start!

To rozwiązanie jest dla Ciebie, jeśli:

Gdzie na studia medyczne? Na Słowację! Przekonaj się, dlaczego warto.

Wybór aż czterech uczelni

Masz wybór aż czterech uczelni, które pozwolą Ci zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, a także uzyskać wymarzony tytuł;

Testy wstępne w Polsce

Na start nie jest wymagane uzyskanie wysokiego wyniku z biologii lub chemii na maturze – wystarczy zdać egzamin online lub egzamin stacjonarny w Polsce;

Studia w międzynarodowym środowisku

Studiujesz w międzynarodowym środowisku w miejscu, które geograficznie i kulturowo znajduje się bardzo blisko Polski.

Dyplom uznawany w UE

Otrzymujesz międzynarodowy dyplom – ukończenie wybranego kierunku na Słowacji pozwala legalnie wykonywać zawód w Polsce i za granicą;

Zdecydowany, by zacząć nowy etap w życiu? Podaj nam swój numer, oddzwonimy

Skorzystaj z darmowej pomocy agencji MedycynaSłowacja

Zgłaszając się na studia przez naszą agencję masz pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie i szybko, a my nie pobierzemy od Ciebie opłaty. Skąd zatem mamy pieniądze? Nasze wynagrodzenie opiera się na prowizji przyznawanej przez słowackie uczelnie. Ty nic nie płacisz! Szczegółowe informacje na temat etapów współpracy z nami znajdziesz tutaj

POZNAJ UCZELNIE NA SŁOWACJI

Wydział Lekarski Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika

Medycyna i Stomatologia

Wydział Lekarski w Koszycach jest wydziałem z 68-letnią tradycją. Jest najstarszym wydziałem Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika i największym uniwersytetem na wschodniej Słowacji. Obecnie studiuje na nim ponad 2500 studentów, liczba studentów zagranicznych to blisko 50%.

Wydział Lekarski Jesseniusa Uniwersytetu Komeńskiego

Medycyna ogólna

Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie jest częścią Uniwersytetu Komeńskiego, najstarszego i największego uniwersytetu na Słowacji. Znanym poprzednikiem Uniwersytetu była Academia Istropolitana założona przez Macieja Korwina w 1465 roku. Uniwersytet otrzymał swoją nazwę po ojcu edukacji: Janie Amosie Komeńskim.

Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej i Farmacji w Koszycach

Weterynaria

UVLF w Koszycach jest jedyną instytucją w Republice Słowackiej, która oferuje kształcenie uniwersyteckie w zakresie weterynarii. Uniwersytet powstał w 1949 roku i oferuje studentom zagranicznym możliwość uzyskania dyplomu uznawanego międzynarodowo na 3 stopniach. Na uniwersytecie studiuje ok. 2200 studentów.

Jak dostać się na wymarzone studia za granicą?

Trzy kroki do inwestycji w przyszłość:

1

Krok 1: Wypełnij wymagane przez uczelnię dokumenty i dokonaj poprawnej aplikacji związanej z rekrutacją

2

Krok 2: Przygotuj się do egzaminu wstępnego i osiągnij wymagany wynik;

3

Krok 3: Zamieszkaj na Słowacji i ucz się na najlepszych kierunkach medycznych!

Czym zajmuje się nasza agencja?

Ułatwiamy przyszłym studentom przystąpienie do egzaminu wstępnego, dostanie się na medyczne studia na Słowacji, a także dopełnienie wszelkich formalności. Wybierając nasze usługi, nie ponosisz żadnych opłat, gdyż utrzymujemy się z prowizji przekazywanych nam przez słowackie uczelnie.

Nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie, jesteśmy tu, aby Ci pomóc – zupełnie za darmo!

 Pawel

UPJS, Koszyce

Uniwersytet w Koszycach w rankingach europejskich plasuje się na całkiem wysokich pozycjach, nawet na wyższej pozycji niż wiele uczelni z Polski i nawet wyżej od WUM-u. Spotyka się tutaj bardzo dużo obcokrajowców, można poznać wielu ludzi, ja na przykład zaprzyjaźniłem się z Portugalczykami i na wakacje najprawdopodobniej pojadę na miesiąc do Portugalii.

Tymek

JLF UK, Martin

Poziom edukacji jest znakomity. Najwięcej studentów pochodzi z Norwegii, Islandii, Niemiec, ale także z Polski

Aleksandra

UPJS, Koszyce

Czy korzystałaś z czyjejś pomocy, np. agencji?

Tak, korzystałam z pomocy. Była to agencja o nazwie Medycyna Słowacja. Jeśli chodzi o formę takiej pomocy, to agencja odpowiada na wszystkie pytania, które Was nurtują. Oprócz tego jest pośrednikiem w składaniu dokumentów. Wystarczy, że wyślecie je do takiej agencji, a ona przekazuje dokumenty dalej na uniwersytet.

Dlaczego to robimy?

Nasza praca przynosi nam wiele satysfakcji! Nic tak nie cieszy jak sukcesy naszych podopiecznych, którzy z powodzeniem zdali egzamin wstępny i dostali się na wybrane studia. Nie raz przekonaliśmy się już także o tym, że nasze działania przynoszą ogromne ułatwienie dla osób, które czeka przeprowadzka za granicę. 

Co więcej, posiadamy własne doświadczenie z tym związane, gdyż sami ukończyliśmy swoje studia właśnie w ten sposób. Doskonale więc zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest możliwość skorzystania z czyjejś pomocy na miejscu. Codzienne głosy wdzięczności, które otrzymujemy od naszych podopiecznych utwierdza nas w przekonaniu, że nasza praca jest potrzebna i wykonywana we właściwy sposób.

Skontaktuj się z nami

Daj sobie pomóc! Ogranicz stres i niepewność dzięki doświadczonej kadrze specjalistów. Wypełnij formularz kontaktowy i zapewnij sobie lepszą przyszłość.

Najczęściej zadawane pytania

Jak można się zgłaszać?

 Zadzwoń do nas (+48 881 755 375 ) lub napisz maila (info@medycynaslowacja.pl)

  1. Wyślemy Ci zestawienie wszystkich dokumentów wymaganych do zapisania się na egzamin wstępny
  2. Wyślemy Ci materiały, żebyś mógł sprawdzić, jak stoisz z przygotowaniami do egzaminu wstępnego.
  3. Dostarczysz nam dokumenty, a my potwierdzimy czy wszystko jest w porządku
  4. Uczelnia wyśle Ci list z zaproszeniem na egzamin wstępny
  5. Napiszesz egzamin wstępny – jeśli go zdasz, otrzymasz końcowe pismo
  6. Zajmiemy się Twoim procesem rekrutacyjnym, pomożemy założyć konto w banku, kupić kartę SIM, a także znaleźć zakwaterowanie.

Jakie kierunki lekarskie mogę studiować na Słowacji i gdzie?

Program medycyny ogólnej możesz studiować na Wydziale Lekarskim UPJŠ w Koszycach, Wydziale Jesseniusa w Martinie oraz na Wydziale Lekarskim UK w Bratysławie. Program stomatologii możesz studiować na Wydziale Lekarskim w Koszycach i w Bratysławie.

Jakie opłaty są związane z rejestracją?

Jedyne opłaty, które musisz ponieść związane są z postępowaniem rekrutacyjnym i tłumaczeniem świadectwa ukończenia szkoły średniej na język słowacki. Usługi, które my oferujemy są bezpłatne.

Czy co roku pytania na egzaminach wstępnych są takie same?

Wszystko zależy od tego, gdzie się zgłosisz. Zakres materiału jest taki sam, ale pytania mogą się zmieniać co rok, dlatego jeśli posiadasz pytania z zeszłego roku, dla pewności napisz do nas.Jeżeli zgłaszasz się na Wydział Lekarski do Bratysławy lub do Koszyc, należy korzystać z ostatniego wydania bazy pytań.

Na postępowaniu rekrutacyjnym do Koszyc i Bratysławy będą się pojawiały wyłącznie pytania z bazy danych. Są to testy wielokrotnego wyboru. W tym przypadku chętnie polecimy Ci nasz e-book, w którym szczegółowo opisaliśmy sposoby, jak się odpowiednio przygotować do tego rodzaju pytań – ze strony praktycznej, jak też psychologicznej. E-book jest całkowicie darmowy.

Jeżeli zgłosisz się do Martina, pytania na egzaminach wstępnych co roku się różnią – chodzi jednak w zasadzie o poziom wiedzy ze szkoły średniej, a zestawy zagadnień są z góry znane. Jeżeli jesteś zainteresowany, nasi lektorzy oferują lekcje on-line, podczas których przygotują Cię do postępowania rekrutacyjnego.

Jak mogę uzyskać pytania z bazy danych do Koszyc i Bratysławy?

Pytania możemy Ci wysłać na zamówienie po wpłaceniu pieniędzy na rachunek bankowy. Przy wykonywaniu przelewu na nasz rachunek, w temacie podaj swoje imię oraz poinformuj nas, który zestaw pytań mamy Tobie przesłać (Koszyce / Bratysława)  – po zaksięgowaniu pieniędzy wyślemy Ci pytania.

Nie zapomnij podać w e-mailu swojego adresu również kodu pocztowego. Pytania do Koszyc są w formacie PDF, do Bratysławy w formie książki.

Dlaczego nie posiadacie bazy pytań przygotowujących do egzaminu w Martinie?

W przeciwieństwie do Koszyc i Bratysławy, uczelnia Jessenius w Martinie nie udostępnia żadnych testów, na podstawie których można się przygotować. Kandydat ma jednak do dyspozycji dokładny zakres materiału i powinien korzystać z repetytorium maturalnego z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym.