Medycyna i Stomatologia w Koszycach, Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika

Medycyna v Koszycach: programy studiów i opłaty

Wydział Lekarski UPJŠ w Koszycach oferuje studentom zagranicznym 2 programy studiów prowadzone w języku angielskim: Medycyna ogólna i Stomatologia.

Opłata za program studiów Medycyna Koszyce to 10500 €, opłata za program studiów stomatologii to 11000€ (1 rok akademicki, czyli 2 semestry). Opłatę należy uiścić w dwóch spłatach.

Wydział Lekarski w Koszycach Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika

Wydział Lekarski w Koszycach Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika

Popularność Wydziału Lekarskiego UPJŠ wśród polskich studentów w ostatnich latach rośnie. Polscy studenci są mile widziani na wydziale głównie ze względu na wysoką jakość ich wiedzy i językową bliskość. Oprócz studentów z Polski na Wydziale spotkacie studentów z ponad 40 krajów, na przykład z Włoch, Polski, Arabii Saudyjskiej, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady czy USA.

Wydział Medycyny w Koszycach 

Wydział Lekarski w Koszycach jest wydziałem z 68 letnią tradycją. Wydział Lekarski jest najstarszym wydziałem Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika i największym uniwersytetem na wschodniej Słowacji. Od roku 1948 uzyskało tutaj tytuł ponad 12000 studentów. Obecnie studiuje na nim ponad 2500 studentów, liczba studentów zagranicznych to blisko 50%.

Wydział lekarski składa się z 60 miejsc pracy, które tworzą instytuty, kliniki, naukowo-badawcze i eksperymentalne miejsca pracy oraz specjalne wyposażenie. Obok nowoczesnego budynku uniwersytetu znajduje się Szpital Uniwersytecki L. Pasteura, w którym studenci odbywają część swoich praktycznych zajęć. Dzięki temu studenci mają bezpośredni kontakt z pacjentami od pierwszego roku studiów na wydziale.

FORUM