Medycyna i Stomatologia w Koszycach, Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika

Medycyna w Koszycach: programy studiów i opłaty

Wydział Lekarski UPJŠ w Koszycach oferuje studentom zagranicznym 2 programy studiów prowadzone w języku angielskim: Medycyna ogólna i Stomatologia.

Opłata za program studiów medycyna ogólna to 10500 €, opłata za program studiów stomatologii to 11000€ (1 rok akademicki, czyli 2 semestry). Opłatę należy uiścić w dwóch ratach.

Popularność Wydziału Lekarskiego UPJŠ wśród polskich studentów w ostatnich latach rośnie. Polscy studenci są mile widziani na wydziale głównie ze względu na wysoką jakość ich wiedzy i językową bliskość. Oprócz studentów z Polski na Wydziale spotkacie studentów z ponad 40 krajów, na przykład z Włoch, Arabii Saudyjskiej, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady czy USA.

Wydział Medycyny w Koszycach 

Wydział Lekarski w Koszycach jest wydziałem z 68-letnią tradycją. Jest najstarszym wydziałem Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika i największym uniwersytetem na wschodniej Słowacji. Od roku 1948 uzyskało tutaj tytuł ponad 12000 studentów. Obecnie studiuje na nim ponad 2500 studentów, liczba studentów zagranicznych to blisko 50%.

Wydział Lekarski składa się z wielu instytutów, klinik, wydziałów naukowo-badawczych, eksperymentalnych miejsc pracy oraz specjalnego wyposażenia. Obok nowoczesnego budynku uniwersytetu znajduje się Szpital Uniwersytecki im. L. Pasteura, w którym studenci odbywają część swoich praktycznych zajęć. Dzięki temu mają oni bezpośredni kontakt z pacjentami od pierwszego roku studiów.


[/av_textblock]

[/av_three_fourth]