Medycyna i Stomatologia w Koszycach, Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika

Medycyna i Stomatologia w Koszycach, Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika

Medycyna w Koszycach: programy studiów i opłaty

Wydział Lekarski UPJŠ w Koszycach oferuje studentom zagranicznym 2 programy studiów prowadzone w języku angielskim: Medycyna ogólna i Stomatologia.

Opłata za program studiów medycyna ogólna to 10.500 €, opłata za program studiów stomatologii to 11.000€ (1 rok akademicki, czyli 2 semestry). Opłatę należy uiścić w dwóch ratach.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe udogodnienie – możesz teraz zadawać pytania dotyczące biologii i chemii na egzamin wstępny w UPJS lub UK, a nasz nauczyciel, Filip Stanek, postara się na nie wszystkie wyczerpująco odpowiedzieć. Dołącz do tej grupy i zwiększ swoje szanse na przyjęcie na Twój wymarzony kierunek. Link:  https://www.facebook.com/groups/medycyna.koszyce.bratyslawa/

Zapisz się na kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego

Zwiększ swoją szansę na dostanie się na uczelnię Pavla Jozefa Safarika w Koszycach na kierunek medyczny i zapisz się na tegoroczny kurs online. Został on opracowany z najlepszymi nauczycielami od chemii i biologii. Wszystkie pytania z bazy pytań zostały przez nich omówione oraz nagrane, a nagrania w różnych pakietach można zakupić od nas. Po więcej szczegółów przejdź na naszą stronę lub odwiedź nas na Facebooku.

Terminy i miejsce postępowania rekrutacyjnego
Daty egzaminów wstępnych w roku akademickim 2021/2022 zostały już opublikowane na oficjalnej stronie uczelni. W przeciwieństwie do uniwersytetów w Bratysławie i w Martinie, egzaminy wstępne
prawdopodobnie odbędą się w wyznaczonych miejscach, nie w formie online (w Koszycach, Krakowie i w Warszawie).
Aplikujący mogą podejść do egzaminów w następujących miastach i terminach:
21.06.2023 – Wydział Medyczny w Koszycach – termin rejestracji mija 10 czerwca 2023
16.08.2023 – Wydział Medyczny w Koszycach – termin rejestracji mija 7 sierpnia 2023
08/2022 – Warszawa i Kraków – ze względu na duże zainteresowanie uczelnią w Koszycach w ostatnich latach planujemy zorganizować dwa egzaminy wstępne w Polsce – jeden w Warszawie i jeden w Krakowie, specjalnie dla polskich kandydatów. Obie daty muszą jeszcze zostać oficjalnie potwierdzone przez Uniwersytet Pavla Jozefa Safarika, co powinno nastąpić w okolicach marca lub kwietnia 2023 roku.
Wszystkie nowe informacje o tej sprawie można śledzić na naszej stronie na Facebooku.

Popularność Wydziału Lekarskiego UPJŠ wśród polskich studentów w ostatnich latach rośnie. Polscy studenci są mile widziani na wydziale głównie ze względu na wysoką jakość ich wiedzy i językową bliskość. Oprócz studentów z Polski na Wydziale spotkacie studentów z ponad 40 krajów, na przykład z Włoch, Arabii Saudyjskiej, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady czy USA.

Wydział Medycyny w Koszycach 

Wydział Lekarski w Koszycach jest wydziałem z 68-letnią tradycją. Jest najstarszym wydziałem Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika i największym uniwersytetem na wschodniej Słowacji. Od roku 1948 uzyskało tutaj tytuł ponad 12000 studentów. Obecnie studiuje na nim ponad 2500 studentów, liczba studentów zagranicznych to blisko 50%.

Wydział Lekarski składa się z wielu instytutów, klinik, wydziałów naukowo-badawczych, eksperymentalnych miejsc pracy oraz specjalnego wyposażenia. Obok nowoczesnego budynku uniwersytetu znajduje się Szpital Uniwersytecki im. L. Pasteura, w którym studenci odbywają część swoich praktycznych zajęć. Dzięki temu mają oni bezpośredni kontakt z pacjentami od pierwszego roku studiów.

Bądźmy w kontakcie

Zdecydowany, by zacząć nowy etap w życiu?

Podaj nam swój numer, oddzwonimy