...

Egzaminy wstępne na wydziały lekarskie 2023

Wielkimi krokami zbliżają się egzaminy wstępne na kierunki lekarskie na Słowacji i nie tylko. Wszystkim zainteresowanym chcielibyśmy poniżej przedstawić wszystkie dostępne terminy egzaminów organizowanych w tym roku dla aplikantów na studia lekarskie, w tym na medycynę ogólną, stomatologię oraz weterynarię. Zapraszamy serdecznie.

Uniwersytet Pavla Jozefa Safarika w Koszycach

Uczelnia w Koszycach jest bez dwóch zdań jedną z najbardziej popularnych wśród zagranicznych studentów, szczególnie wśród Polaków.

W tym roku odbędą się łącznie 4 egzaminy wstępne dla aplikantów na studia medyczne oraz stomatologiczne w Koszycach na UPJS, czyli Uniwersytecie Pavla Jozefa Safarika.

 • 21 czerwca 2023 roku – egzamin odbędzie się stacjonarnie w Koszycach, dokumenty powinny być przesłane do nas pocztą do 7 czerwca 2023 roku.
 • 16 sierpnia 2023 roku – egzamin odbędzie się stacjonarnie w Koszycach, dokumenty powinny być przesłane do 2 sierpnia 2023 roku.
 • 19 sierpnia 2023 roku – egzamin zostanie zorganizowany w Krakowie, dokumenty na ten termin zbieramy do dwóch tygodni przed egzaminem.
 • 26 sierpnia 2023 roku – egzamin zostanie zorganizowany w Warszawie, dokumenty na ten termin zbieramy do dwóch tygodni przed egzaminem.

Zainteresowani mogą zapisać się na dwa z powyższych terminów – jeden egzamin można zarezerwować na medycynę ogólną i jedną datę na stomatologię. W tym roku uczelnia w Koszycach przygotowała 210 wolnych miejsc dla aplikantów na kierunek medycyna ogólna i 40 miejsc dla aplikantów na kierunek stomatologia.

Egzaminy organizowane w Polsce są dostępne wyłącznie dla osób, które aplikują z naszą agencją. Za możliwość podejścia do egzaminu nie pobieramy dodatkowych opłat – jedyna opłata to 30€, które jest stałą opłatą rejestracyjną w Koszycach i obowiązuje na wszystkie dostępne egzaminy.

Do egzaminów można przygotowywać się z bazy pytań, którą w każdym momencie można od nas zakupić – zawiera ona 1200 pytań zamkniętych z biologii i z chemii, które są losowane przed egzaminem. Poza tym posiadamy dodatkowe materiały, które pomagają w przygotowaniu się do testu – e-book oraz kurs w trzech wariantach przygotowane przez ekspertów z dziedziny chemii oraz biologii.

Wydział Lekarski Jesseniusa w Martinie

Wydział Jesseniusa w Martinie w tym roku planuje zorganizować 3 egzaminy wstępne. Wszystkie odbędą się w formie online, więc można je pisać z dowolnego miejsca. Oto terminy nadchodzących egzaminów wstępnych wraz z ostatecznymi terminami przesyłania dokumentów:

 • 3 czerwca 2023 roku – dokumenty zbieramy do 25 maja 2023 roku.
 • 21 lipca 2023 roku – dokumenty zbieramy do 12 lipca 2023 roku.
 • 18 sierpnia 2023 roku – dokumenty zbieramy do 8 sierpnia 2023 roku.

Zainteresowani mogą zapisać się wyłącznie na jedną z podanych powyżej dat. W tym roku uczelnia w Martinie prowadzi wyłącznie nabór na kierunek medycyna ogólna i oferuje studentom 150 wolnych miejsc.

Bazując na wynikach z zeszłorocznych egzaminów, aby rozpocząć naukę wystarczy zdobyć 31 punktów na 80 możliwych – na egzaminie pojawi się 80 pytań zamkniętych z biologii i z chemii. Uczelnia w Martinie jako jedyna nie pobiera żadnej opłaty rejestracyjnej za egzamin, jeśli nie zostanie on zdany pozytywnie lub kiedy aplikant zdecyduje się nie podejść do egzaminu. Wszystkich zainteresowanych podejściem do egzaminu prosimy o kontakt, aby otrzymać darmowe materiały do nauki.

Wydział Lekarski Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie

Uczelnia w Bratysławie w swojej ofercie dla zagranicznych studentów ma medycynę ogólną oraz stomatologię – każdy z tych kierunków trwa 6 lat.

W 2023 roku Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie organizuje wszystkie egzaminy w formie online, co oznacza, że aplikanci, tak samo jak w przypadku uczelni w Martinie, mogą podejść do nich z dowolnego miejsca. Dokładne terminy egzaminów to:

 • 8 sierpnia 2023 roku – egzamin na kierunek medycyna ogólna
 • 9 sierpnia 2023 roku – egzamin na kierunek stomatologia

Ostateczny termin przesyłania dokumentów przez aplikantów to 7 lipca 2023 roku. Ważną informacją dla osób zainteresowanych uczelnią w Bratysławie jest to, że jako jedyna już na etapie rejestracji wymaga tłumaczenia dokumentów, więc polecamy przesłać je dostatecznie wcześnie, abyśmy mogli pomóc z tłumaczeniami (nasz tłumacz znajduje się na miejscu).

W tym roku Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie przygotował dla studentów medycyny ogólnej 240 miejsc oraz 35 miejsc dla przyszłych studentów stomatologii. Zainteresowani mogą zapisać się na oba egzaminy. Do egzaminu można przygotować się z bazy pytań, którą można od nas zakupić – zawiera ona 1500 pytań zamkniętych z biologii i z chemii.

Słowacki Uniwersytet Medyczny w Bratysławie

W Bratysławie znajduje się jeszcze jedna uczelnia, która przyjmuje zagranicznych studentów na kierunek medyczny prowadzone po angielsku i jest to Słowacki Uniwersytet Medyczny w Bratysławie. Na uczelni można obecnie studiować wyłącznie medycynę ogólną, a tegoroczne egzaminy odbędą się w poniższych terminach:

 • 22 czerwca 2023 roku w Bratysławie – termin do przesyłki dokumentów kończy się 31 maja 2023 roku
 • 11 lipca 2023 roku w Bratysławie – termin do przesyłki dokumentów kończy się 23 czerwca 2023 roku

Do przygotowania się na egzamin wstępny uczelnia udostępnia aplikantom wykaz terminów, jakie trzeba opanować. Sam egzamin ma formę testu, który zawiera 160 pytań (80 z biologii i 80 z chemii). Dla przyszłych studentów medycyny ogólnej na Słowackim Uniwersytecie Medycznym w Bratysławie przygotowano 20 miejsc. Po więcej informacji prosimy o kontakt.

Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej i Farmacji w Koszycach

Wszystkich zainteresowanych studiami na kierunku weterynaria zapraszamy do aplikacji na Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej i Farmacji w Koszycach. Dla zagranicznych studentów uczelnia przygotowała następujące terminy egzaminów wstępnych:

 • 25 maja 2023 roku – termin dla przesłania dokumentów to 11 maja 2023 roku
 • 22 czerwca 2023 roku – termin dla przesłania dokumentów to 8 czerwca 2023 roku
 • 17 sierpnia 2023 roku – termin dla przesłania dokumentów to 28 lipca 2023 roku

Wszystkie egzaminy na weterynarię odbędą się w formie online. Do egzaminu można przygotowywać się z bazy pytań, którą można od nas zakupić w każdym momencie.

Nie tylko Słowacja

Nasza pomoc skupia się na uczelniach medycznych na Słowacji, ale z racji tego, że nasza agencja rozwija się bardzo szybko, to również pomagamy w rejestracji na egzaminy do kilku innych uczelni w Europie. Poniżej umieszczamy wszystkie terminy dostępnych egzaminów.

Wydział Lekarski Uniwersytetu Riga Stradins na Łotwie

Uniwersytet w Rydze oferuje aplikantom z Polski studia na kierunku medycyna ogólna lub stomatologia. Jest to jedna z nielicznych uczelni, która nie organizuje egzaminów wstępnych – studenci są wybierani na podstawie ocen z ostatniego roku szkoły średniej oraz z matury. Aplikant zostaje zaakceptowany, jeśli z na świadectwie ukończenia szkoły średniej zdobył ocenę „dobry”, a na maturze zdobył co najmniej 70% z przedmiotów: język angielski, biologia, chemia, matematyka.

Termin składania wniosków kończy się 1 lipca 2023 roku. Aplikanci mogą również składać swoje wnioski na kolejny semestr.

Wydział Lekarski Foca w Sarajewie Wschodnim, Bośnia

Uniwersytet w Sarajewie Wschodnim oferuje aplikantom z całej Europy i nie tylko możliwość studiowania medycyny ogólnej oraz stomatologii. W tym roku egzaminy wstępne organizowane przez uczelnię odbywają się:

 • 10 lipca 2023 roku
 • 4 września 2023 roku (egzamin odbędzie się wyłącznie, jeśli uczelnia będzie miała wciąż wolne miejsca)

Oba egzaminy odbędą się online – daty mogą jeszcze zostać zmienione i oficjalnie zostaną potwierdzone na początku czerwca. Do egzaminów można się przygotować z darmowych baz wstępnych dostępnych na stronie uczelni. Dobrze pamiętać, że egzamin z biologii i z chemii nie jest jedynym kryterium branym pod uwagę – do ogólnego wyniku wliczają się również wyniki ze szkoły średniej oraz list motywacyjny. W procesie rekrutacyjnym aplikant powinien zdobyć co najmniej 51 punktów, aby zostać zaakceptowanym – po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Nasza pomoc

Wszystkie osoby zainteresowane rejestracją na powyższe egzaminy wstępne prosimy o kontakt. Chętnie wytłumaczymy cały proces, zajmiemy się dokumentami oraz pomożemy w przygotowaniu się do egzaminów wstępnych. Po pozytywnym zdaniu egzaminu pomagamy również w zarejestrowaniu studenta na stronie uczelni oraz w skompletowaniu pozostałych dokumentów.

W przypadku Uniwersytetu Pavla Jozefa Safarika Koszycach, Wydziału Lekarskiego Jesseniusa w Martinie, Wydziału Farmacji w Bratysławie i Uniwersytetu Riga Stradins na Łotwie nasza pomoc w rekrutacji jest zupełnie darmowa. W przypadku pozostałych uczelni oferujemy darmową konsultację, lecz za pomoc w aplikacji pobieramy opłatę. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.